Huawei змусила людей писати фальшиві відгуки про невипущений телефон

Huawei стало суттєво складніше просувати свої продукти на ринку США після того, як влада та мобільні оператори почали сумніватися в її надійності

У Huawei в США нині складна ситуація, оскільки з нею відмовляються співпрацювати. Тому компанія скористалася сумнівним способом рекламування свого нового флагмана Mate 10 Pro. Вона змушувала людей публікувати фальшиві відгуки про цей девайс.Huawei

За інформацією The Verge, ці публікації доступні виключно на веб-сайті американської торгової мережі Best Buy. Відгуки можуть бути результатом конкурсу, який Huawei провела на Facebook. Наприкінці січня компанія запустила в групі з понад 60 тисячами учасників прохання залишити на сторінці телефона на сайті Best Buy свої відгуки. Натомість користувачам обіцяли можливість стати бета-тестером Mate 10 Pro.

Оригінальний пост з цим проханням вже видалили, але журналістам ресурсу 9to5Google вдалося зробити його скриншот. У пості йшлося: «Скажіть нам у розділі оглядів на нашій сторінці продажу в Best Buy, як сильно ви хочете стати власником Mate 10 Pro»

На сторінці продажу Mate 10 Pro на сайті Best Buy було 108 коментарів, причому 103 з них написали саме після початку конкурсу від Huawei. У багатьох таких постах писали, що телефон в руках не тримали, але при цьому їхні автори виставили мобільнику найвищу оцінку у 5 зірок.

Ось кілька прикладів відгуків: «Я не можу дочекатися взяти в руки цей телефон та показати людям, який він чудовий». «Цей девайс виглядає чудово та прекрасно, і буде добре мати шанс потестувати його».Подібні відгуки суперечать правилам Best Buy, який відносить їх до спаму. Адміністратори веб-сайту торгової мережі вже видалили їх.

У Huawei пояснили події так: «Користувач завжди є головним пріоритетом Huawei, і ми заохочуємо наших споживачів ділитися своїм досвідом з нашими пристроями, висловлюючись власними думками та через автентичну розмову. Хоча існують відгуки від бета-тестерів, які мають широкі знання про продукт, вони не отримали грошової винагороди за надання своєї чесної думки про продукт. Однак ми працюємо над видаленням постів від бета-тестерів, у яких вони не розкривають свою участь у програмі бета-тестування».

Huawei стало суттєво складніше просувати свої продукти на ринку США після того, як влада та мобільні оператори почали сумніватися в її надійності. Її звинуватили у можливому шпіонажі на користь Китаю. Окрім цього, у минулому Huawei стала відповідачем судового позову від Cisco за крадіжку програмного коду останньої.