П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Ще одна країна робить Bitcoin легальними грошима – Бразилія

Сальвадор може скоро перестати бути єдиною країною, в якій криптовалюта Bitcoin визнана офіційними грошима. Бразильська влада готується до голосування щодо законопроекту Про регулювання криптовалют, який, як очікується, буде представлений на пленарному засіданні Палати депутатів протягом найближчих декількох днів.

Федеральний депутат Бразилії Аурео Рібейро повідомив, що бразильці незабаром зможуть купувати будинки, автомобілі і навіть їжу в Mcdonald’s за біткоїни.

«Ми хочемо відокремити пшеницю від плевел, створити правила, щоб ви могли торгувати, знати, де ви купуєте, і знати, з ким маєте справу, – сказав Рібейро. – За допомогою цього активу ви зможете купити будинок, машину, піти в Mcdonald’s, щоб купити гамбургер – це буде валюта в країні, як це сталося в інших країнах».

Законопроект, який передбачає регулювання віртуальних валют, був схвалений для подання минулого тижня. Якщо на цьому тижні Палата депутатів підніме великі пальці, то Бразилія, схоже, послідує прикладу Сальвадора і зробить Bitcoin законним платіжним засобом.

Депутат Бразилії сказав, що він задоволений схваленням “Закону про біткоіни”, і підкреслив, що бразильці вже стикаються з Bitcoin в багатьох місцях, маючи можливість купувати, продавати і інвестувати в цей сектор.

Однак Аурео зазначив, що ринок все ще не регулюється і тому не забезпечує юридичного визнання. Він сказав, що, однак, впевнений, що зі схваленням законопроекту ще кілька країн зможуть скопіювати модель регулювання його країни.

«Ми кілька років обговорювали, щоб текст, який визнає цей актив, нарешті з’явився, – пояснив він. – Це дозволить здійснювати операції з цим активом в нашій країні, які будуть регулюватися державним органом. Ми вже уклали угоду як з Центральним банком, так і з Комісією з цінних паперів і бірж Бразилії (CVM) про можливості цього активу і його визнання, наприклад, у вартості нерухомості або валюті повсякденного використання».

Дослідження, проведене компанією Sherlock Communications з використанням дослідницької платформи Toluna, показало, що 48% бразильців хочуть прийняття Bitcoin у ролі грошей, при цьому 31% згодні і 17% повністю згодні.

В Україні криптовалютам також залишилося небагато до легального статусу. Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про віртуальні активи», який надає законний статус цифровим статкам та регулює їхній обіг. За словами міністра цифрової інфраструктури Михайла Федорова, щоденний оборот віртуальних активів в Україні становить 1 мільярд гривень. Цей ринок перебуває у тіні.

Наразі в Україні криптовалютою можна розрахуватися в понад 80 компаніях. Однак лише 14 компаній реально приймають цифрові токени.

Цікаво, що кожна оплата у Bitcoin відправляє на сміттєзвалище два iPhone 12.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися