П’ятниця, 21 Червня, 2024

Мобільний зв’язок 6G стане початком нового типу економіки – тераекономіки

У світі лише розгортається п’яте покоління зв’язку, а країни вже працюють над його наступником. Аналітики Counterpoint прогнозують, що 6G забезпечить не просто кількісне зростання швидкостей передачі даних. Шосте покоління зв’язку дасть поштовх новому типу економіки – тераекономіці завдяки тому, що він буде в 100-500 разів швидшим, ніж 5G.

Перші комерційні запуски 6G варто очікувати не раніше кінця нинішнього десятиліття. Вони відкриють так звану «з’єднану інфраструктуру» завдяки переходу на частоти в терагерцовому діапазоні. Зв’язок 4G використовує мегагерцовий та гігагерцовий діапазони, 5G – гігагерцовий діапазон.

Для пропонується використовувати хвилі від 300 гігагерц до 3 терагерц. Перехід на новий частотний діапазон дозволить значно збільшити пропускну здатність мереж, знизити затримки передачі даних та отримати раніше недосяжну ємність мобільних мереж.

Зв’язок 6G надасть пропускну спроможність, якої бракує для реалізації голографічних технологій. Для відображення людини у вигляді тривимірної голографічної фігури (як у «Зоряних війнах») потрібен пропускний канал на рівні терабіт/секунду. Завдяки 6G голографічні зображення та відео стануть повсякденною реальністю, трансформуючи звичні способи комунікації.

Затримки передачі сигналу на рівні мікросекунд дозволять взаємодію майже в реальному часі. Це відкриє групові хірургічні операції, віддалене управління машинами тощо.

Штучний інтелект завдяки потужностям 6G зможе отримати віртуальне тіло, яке за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності накладатиметься на реальний світ.

Восени 2020 року Китай запустив перший у світі супутник для тестування 6G, а Samsung прогнозує, що ця технологія забезпечить 1 Тбіт/с та пінг 0,1 мс.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися