Ілон Маск став бездомним – офіційно

Минулого року Ілон Маск дав обіцянку "не мати власного будинку". Особняк площею 47 акрів у Хіллсборо продали дешевше, ніж хотів Маск

Керівник Tesla позбувся свого останнього житла – він продав розкішну історичну нерухомість у Кремнієвій долині в Каліфорнії. Маєток купив невідомий за 30 мільйонів доларів. Маск тепер живе в орендованому домі, який винаймає у своєї ж Tesla.

Минулого року Ілон Маск дав обіцянку “не мати власного будинку”. Особняк площею 47 акрів у Хіллсборо продали дешевше, ніж хотів Маск – початково його виставили за 37,5 мільйона доларів у червні, коли Маск оголосив про продаж через Twitter. У жовтні ціну опустили до 31,99 мільйона доларів.

Маск оголосив, що будинок був його “останнім будинком, що залишився” після продажу інших його інших об’єктів нерухомості в штаті.

100-річний маєток, відомий як Гінекур, мав барвисту історію ще до володіння містером Маском і був спочатку побудований в 1912 році графом Крістіаном де Гіньє, представником французької знаті, який переїхав до штату після одруження на спадкоємиці каліфорнійської золотої лихоманки.

Маєток в європейському стилі є одним з найбільших земельних ділянок в цьому районі і включає в себе пішохідні маршрути і водосховище. Власність залишалася в сім’ї де Гіньє більше століття, перш ніж була виставлена на продаж за карколомні 100 мільйонів доларів у 2013 році. У 2016 році ціну знизили до 29,85 мільйона доларів.

Згідно з публічними даними, Маск придбав цей будинок за 23,4 мільйона доларів у 2017 році.

Нині Маск живе в крихітному збірному будиночку вартістю 50 000 доларів, який орендує у своєї SpaceX.

Оренда та кредити не є чимось дивним для мільярдерів – це спосіб не платити податки. Наприклад, директор Facebook та мільярдер Марк Цукерберг в 2012 році оформив кредит під заставу свого нового будинку за  $5,95 млн.

Придбані у власність речі стають активом і з них потрібно платити податки. Кредит є витратою, а кредит чи оренда з наднизькими ставками, які доступні мільярдерам дозволяють значно заощаджувати на податках.

Наприклад, Цукерберг взяв кредит під 1,05%, хоча в 2012 році середня ставка була 3,56% річних. Кредит під 1,05% – це значно менше рівня тогочасної інфляції (2-3%). Фактично, Цукерберг отримав позику безкоштовно.