Понеділок, 11 Грудня, 2023

Жорстокі комп’ютерні ігри не потраплять на Олімпіаду

Міжнародний олімпійський комітет поки ще не знає, які саме комп’ютерні ігри будуть на змаганнях, але вже відомо, яких не буде. Адже кіберспорт може стати частиною наступних Олімпійських ігор. Деякі члени МОК вважають, що це необхідно, щоб Олімпійські ігри зберегли актуальність для нових поколінь.

Програма Олімпійських ігор 2024 року почне формуватися у 2019 році, тоді і буде прийнято остаточне рішення. До переліку видів змагань постійно додаються та видаляються дисципліни. Кіберспорт має особливо великі шанси стати частиною Олімпіади ще тому, що у 2018 році кіберспорт буде частиною спортивних змагань Азіатських Олімпійських ігор 2022 року. Переможці отримають повноцінні олімпійські медалі.

Конкретні ігри поки не вибрали, але на найближчому демонстраційному заході в центрі легкої атлетики змагатимуться кіберспортсмени в Hearthstone, StarCraft II, Dota 2 і King of Fighters XIV.

Щодо того, які комп’ютерні ігри додадуть в олімпійську програму, то тут справді можуть виникнути труднощі, тому що ігор дуже багато. Світові чемпіонати проходять з кожної гри окремо: Counter-Strike, StarCraft, Dota 2, League of Legends, Heroes of the Storm, World of Tanks та інші.

Президент Міжнародного спортивного комітету Томас Бах поділився своїми роздумами щодо цього питання. У коментарі для газети South China Morning Post він сказав, що потенційно схиляється до змагальних комп’ютерних ігор, які засновані на різних видах спорту. Це віртуальний футбол, хокей. Але в жодному разі не ігри, де потрібно вбивати суперника. «Жорстокі» ігри з убивством ворога можуть суперечити олімпійським цінностям: досконалості, дружбі й повазі.

«Ми хочемо сприяти усуненню дискримінації, насильства, а також налагодженню миру між людьми. Цьому не відповідають ігри про насильство, вибухи і вбивства, – сказав Томас Бах. – Тут ми повинні провести межу».

До 2019 року світова аудиторія кіберспортивних змагань досягне 303 млн осіб, прогнозують аналітики Superdata. Кіберспорт виявляється популярнішим за багато наявних олімпійських видів спорту, таких як керлінг або стрільба з лука.

Учасників кіберзмагань можна називати справжніми спортсменами. Такого висновку дійшли науковці German Sports University, які вивчали кібератлетів. Атлети кіберспорту виконують до 400 рухів на клавіатурі та миші за хвилину. Це в чотири рази більше, ніж для звичайної людини. При цьому рухи асиметричні, і це вимагає одночасної активності різних ділянок мозку. Дослідник каже, що такий рівень напруження не спостерігається в інших видах спорту. Це стосується і тенісистів, яким потрібний високий рівень координації очей. Кількість гормону кортизолу, який виділяється у кіберспортсменів, майже така сама, як у автогонщиків. У поєднанні з високим пульсом це нагадує стан марафонця. Не забуваємо про моторні здібності. Тому кіберспорт такий же вимогливий, якщо не більше, як інші види спорту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися