Неділя, 25 Лютого, 2024

Користувачі виявилися більш здібними, ніж їх оцінював Google: експеримент Chrome припинено

Google вже багато років каже, що користувачам складно розібратися з адресним рядком у браузері. Тому пошуковий гігант запустив примусовий експеримент, в якому він приховував більшість інформації в адресному рядку Chrome. Однак експеримент провалився і його закрили через скарги юзерів.

У Google вважали, що відображення повної адреси сайту в адресному рядку Chrome є надто складним для користувачів. Начебто через це технічно недосвідчені юзери частіше переходили на шахрайські та фішингові сайти.

Щоб не спантеличувати користувачів Chrome довгими URL сайтів в адресному рядку розробники цього браузера прибрали повне відображення посилання та зробили відображення лише головного домену сайту. Наприклад, замість рядка techtoday.in.ua/news/klasna-istoria браузер Chrome відображав лише techtoday.in.ua.

Щоб подивитися на повну адресу поточної сторінки потрібно було клікнути чи навести мишу на адресний рядок Chrome.

Експеримент тривав рік – з червня 2020 по червень 2021 року. Він отримав багато критики як від експертів з кібербезпеки, так і від звичайних користувачів. Останні також скаржилися, що Google без їхнього дозволу активував таку опцію в їхньому браузері.

Зараз опція скороченого відображення URL сайту в адресному рядку Chrome зникла з усіх його версій: Stable, Beta, Canary.

“Цей експеримент не приніс значущих метрик безпеки, тому ми не будемо його запускати”, – розповіла інженер з безпеки Chrome Емілі Старк. Вона була однією з тих, хто активно агітував за спрощення відображення URL в адресному рядку браузера.

Це вже другий провальний експеримент зі спрощення адресного рядка Chrome. Вперше Google спробував відключити відображення повної адреси веб-сторінок у браузері ще в 2014 році і тоді також отримав багато критики.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися