Середа, 29 Травня, 2024

Intel все ще не хоче «хоронити» закон Мура, але визнає, що індустрія сповільнилася

Уже на початку 2020-х років стало очевидно, що сучасні технології виробництва електроніки вичерпали свої можливості розвитку. Для багатьох цей факт відомий як смерть закона Мура – маркетингового правила, згідно якому виробники стабільно нарощували продуктивність своїх чипів. Intel відмовлялася це визнавати – у 2021 році директор Intel Пет Гелсінгер заявляв, що закон Мура «живий і здоровий». Але днями він все-таки визнав, що темп розвитку напівпровідникової промисловості сповільнився.

У розмові під час виступу на Manufacturing@MIT генеральний директор Intel заявив, що кількість транзисторів в чипі тепер подвоюється кожні три роки. Це значно відстає від закону Мура, який диктував дворічну каденцію.

Однак Гелсінгер не «хорогить» закон Мура остаточно – топ-менеджер окреслив стратегії, щоб продовжувати йти в ногу з оригінальним законом Мура. Останній, вперше запропонований співзасновником і генеральним директором Intel Гордоном Муром у 1970 році, стверджує, що кількість транзисторів для мікросхем подвоюється кожні два роки.

Гелсінгер навіть сказав, що Intel може перевершити темпи закону Мура принаймні до 2031 року, і просуває «Суперзакон Мура», стратегію збільшення кількості транзисторів за допомогою технологій упаковки мікросхем 2,5D і 3D, таких як Foveros. Intel також часто називає цю стратегію «законом Мура 2.0».

Гелсінгер сказав, що, незважаючи на очевидне уповільнення закону Мура, Intel може створити процесор на 1 трильйон транзисторів до 2030 року. Сьогодні найбільша мікросхема має близько 100 мільярдів транзисторів. Генеральний директор сказав, що чотири технології зроблять амбітну мету можливою: нові транзистори RibbonFET, подача живлення PowerVIA, виробничі процеси наступного покоління та 3D-стекування мікросхем.

Проте Гелсінгер визнав, що економічна сторона закону Мура руйнується. «Сучасна фабрика сім чи вісім років тому коштувала б приблизно 10 мільярдів доларів. Зараз вона коштує близько 20 мільярдів доларів, тож ви бачили інші зміни в економіці», – каже він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися