Субота, 24 Лютого, 2024

Інтернет поділиться на нації: Китай хоче експортувати Великий файрвол

Хоча уже сьогодні інтернет націоналізується і Глобальна Павутина стає історією, цей процес був досить повільним. Лише дві країни світу повністю відгородили свої сегменти Мережі від глобального інтернету. Однак скоро кількість таких держав може почати стрімко зростати. Адже їм не потрібно буде вигадувати власні тенології обмеження інтернету – вони зможуть просто купити Великий файрвол.

Китай розглядає суверенітет інтернету як аналогічний територіальному суверенітету. І тому хоче, щоб інші країни по всьому світу керували інтернетом так само, як і він. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародного центру кіберполітики (ICPC).

У документі під назвою “Кібернетичне бачення Китаю: як адміністрація кіберпростору Китаю формує новий консенсус щодо глобального управління інтернетом”, говориться, що правила цієї країни в онлайні включають сувору політику щодо даних, заборону західних платформ (Google, Facebook, YouTube, Twitter та інших), а також всеосяжну цензуру.

Мета Китаю, щоб спільно з міжнародними урядами та компаніями розробити політику щодо механізмів управління глобальним інтернетом або, принаймні, його зростаючими національними сегментами, одночасно змінюючи глобальні норми і стандарти на основі моделі підходу КПК всередині країни.

Для просування ідеї Китай планує використовувати всесвітню інтернет-конференцію, глобальний щорічний захід, що проходить з 2014 року в Китаї. Цього року серед виступаючих були Ілон Маск, Чак Роббінс (генеральний директор Cisco) і Крістіано Амон (генеральний директор Qualcomm).

“Всесвітня інтернет-конференція надає Китаю можливість співпрацювати з міжнародним співтовариством в області інновацій в області розвитку інтернету на додаток до співпраці в області механізмів спільного управління інтернетом”, – йдеться в доповіді.

Хоча подія описується як міжнародна, вона знаходиться під прямим управлінням і контролем посадових осіб в рамках системи кіберполітики Китаю.

Міжнародний центр кіберполітики приходить до висновку, що до цієї ідеї слід підходити зі здоровою часткою обережності: “через відсутність прозорості в системі кіберполітики Китаю ті країни, які співпрацюють з Китаєм в області розвитку інтернету і беруть участь у всесвітній інтернет-конференції, повинні проявляти пильність”.

Міжнародний центр кіберполітики є частиною Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI) – аналітичного центру з питань оборони та стратегічної політики, що базується в Канберрі.

ASPI заснована Урядом Австралії і частково фінансується Міністерством оборони Австралії, Державним департаментом США та іншими військовими підрядниками. З іншого боку, спонсорами ICPC є такі компанії, як AWS, Meta (Facebook), Google і Microsoft.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися