Неділя, 3 Березня, 2024

Науковці почали роботу над новим способом передавання запахів без запахів

Кілька років тому Google заявила про розробку пошуковика для запахів. Проект називався Google Nose, і він привернув увагу багатьох, але виявився приколом на 1 квітня 2013 року. Однак День дурня ще не скоро, а дослідники малазійського інституту Imagineering Institute оголосили про розробку мультисенсорного інтернету.

Науковці розробили пристрій, який може симулювати відчуття запахів у мозку користувача. Це не нова ідея – людей вже тривалий час змушують відчувати запахи за допомогою електричної стимуляції. Автори нового девайсу провели дослідження та домоглися такої стимуляції, щоб запахи відчувалися надійно.

Ідея передавати запахи на відстань існує вже багато років, однак до цього подібні системи спиралися на природні органи людей. Девайси складалися з наборів картриджів з різними базовими запахами, які змішувалися алгоритмами, щоб дати відчуття того чи іншого запаху. Такий підхід має багато недоліків, зокрема, обмеженість палітри ароматів та необхідність регулярно змінювати картриджі.

Малазійські вчені вже провели тестове випробування своєї розробки на 31 добровольці. Вони підключили в ніс учасникам електричний дріт зі срібляними електродами. Самі електроди розмістили безпосередньо на чутливих до запахів клітинах. Навігацію в носах виконували за допомогою мініатюрної камери, прикріпленої до дроту.

Науковці співпрацюють разом з японською компанією Scentee, інженери якої будують перший смартфон, який передає запахи. Зараз учені займаються створенням бази даних, в якій буде зібрано шаблони електричної стимуляції та запахи, які вона викликає.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися