Понеділок, 11 Грудня, 2023

Київ може не швидко стати «розумним» містом

Smart City

Інтернет речей є сьогодні однією з головних рушійних сил, яка робить світ зручнішим. Він, наприклад, дозволить побудувати «розумні» міста завдяки підключеним до інтернету предметам. Київська влада також хоче зробити столицю «розумною» з проектом Smart City. Але аналітики виявили, що окрім приємних переваг інтернет речей у «розумних» містах може завдати значних збитків.

За підрахунками аналітиків Machine Research, одна з особливостей розгортання підключених до онлайну предметів може зробити проекти «розумних» міст на 30% дорожчими. Це відсутність універсальних стандартів – кожен виробник розробляє власні протоколи обміну та пересилання даних.

Через відсутність таких стандартів, за підрахунками Machina Research, міста змушені будуть додатково вкласти до 2025 року:

  • $341 млрд на впровадження інтернету речей;
  • загальносвітові затрати на впровадження підключених предметів з несумісними протоколами передачі становитимуть $1,12 трильйона. За наявності стандартів затрати становили б $781 млрд.

Ці сотні мільярдів доларів необхідно буде заплатити, щоб інтегрувати рішення та пристрої різних виробників у єдину «розумну» систему. Якщо виробники узгодять стандартні протоколи комунікації, тоді до 2025 року кількість під’єднаних гаджетів може зрости на 27%. Утім, їхня кількість, за прогнозами експертів, зросте на 5 млрд штук у наступні чотири роки.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися