Четвер, 30 Травня, 2024

NASA показало відео з котом: чому це історична подія?

Це відео з котом є звичайним відеороликом, але воно увійшло в історію космічного зв’язку. Адже NASA вперше досягло вражаючого результату, передавши відео роздільної здатності ультра-HD на Землю за допомогою лазера з відстані понад 30 млн кілометрів.

На ньому зображено кота на ім’я Тейтерс, який женеться за лазерною указкою, тому що… ну… всі люблять відео про котів.

Кадри були створені тут, на Землі, а потім їх відправили в далекий космос на борту місії NASA Psyche, яка стартувала в жовтні.

Для тих, хто більше цікавиться графікою відео, ніж котом, перший ілюструє такі речі, як орбітальний шлях Психеї, купол телескопа Паломара та технічну інформацію про лазер і його швидкість передачі даних. А для тих, хто більше цікавиться котом, ви можете бачити дані, пов’язані з частотою серцевих скорочень, кольором і породою Тейтера.

«Це відкриє шлях для зв’язку з вищою швидкістю передачі даних на підтримку наступного гігантського стрибка: відправки людей на Марс», — заявило космічне агентство, оголосивши про цей подвиг.

Експеримент NASA Deep Space Optical Communications передав 15-секундне відео з далекого космосу на Землю 11 грудня з відстані 31 мільйон кілометрів, що приблизно у 80 разів більше відстані між Землею та Місяцем.

Використовуючи найсучасніший інструмент, який називається польотним лазерним трансивером, відеосигналу знадобилася 101 секунда, щоб досягти Землі, продемонструвавши максимальну системну швидкість передачі даних 267 мегабіт на секунду (Мбіт/с), повідомляє NASA.

Інструмент передав закодований лазерний сигнал ближнього інфрачервоного діапазону на телескоп Хейла в Паломарській обсерваторії Каліфорнійського технологічного інституту в Сан-Дієго, штат Каліфорнія. Звідти він був негайно кадр за кадром надісланий до Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії, де відео відтворювалося в реальному часі.

Технологія лазерного зв’язку здатна передавати дані зі швидкістю в 10-100 разів більшою, ніж найкращі радіо системи, які зараз використовуються в місіях у глибокому космосі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися