Контрабандні гаджети приховати не вийде

Кінологічна служба ФБР показала першу собаку, яка натренована на пошук будь-яких пристроїв з модулями пам’яті. За словами інструкторів, лабрадор Айріс зможе знайти модуль пам’яті де завгодно. Це можливо тому, що собака вирізняє запах хімічної речовини, яка використовується для охолодження чіпів пам’яті.

Айріс

«У всього, в чому знаходиться пам’ять – жорсткі диски, флеш-карти, – є особливий хімічний слід. Айріс працює точно так само, як і її колеги, які винюхують бомби або наркотики», – пояснив спецагент ФБР Джеффрі Каландра. Він каже, що поки собака відділу «К-9» натренована на пошук девайсів у «пасивному режимі»: виявивши захований пристрій, собака сідає поруч з ним і чекає, коли їй дадуть ласощі.

Айріс використовуватимуть у різних операціях, зокрема, у боротьбі з тероризмом, розслідуваннях та контррозвідці. «Ми стикаємося з людьми, які дуже розумні та які намагаються гарно сховати електроніку в унікальних місцях, – каже керівник офісу ФБР у Нью-Арку Майкл Бродак. – Флешки можна знайти в сережках, ручках, запонках. Вони дуже малі і стають ще меншими. Людям все складніше при обшуку їх знаходити».

Офіс ФБР планує залучати Айріс до розслідувань в інших підрозділах цього бюро. «Електроніка є частиною життя кожного, і вона всюди, – говорить спеціальний агент ФБР Філіп Фрігм. – Ми очікуємо, що найближчим часом собака буде дуже зайнята».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я