Вівторок, 25 Червня, 2024

Як ремонтують гаджети в Нью-Йорку

Ми вже писали про те, як телефони ремонтують у Києві. А видання Wired провело день з Майклом Лавешем – одним з найпопулярніших майстрів з ремонту гаджетів Apple у Нью-Йорку. Спеціаліст розповів про розхожі причини поломок пристроїв і «гарячий» сезон та інші аспекти своєї роботи.

На відміну від своїх колег, більшу частину часу Майкл Лавеш проводить у дорозі: він ремонтує телефони не у виділеному приміщенні, а приїжджає прямо до клієнта. Журналіст Wired зустрівся з майстром у вуличному кафе, де той тут же почав розбирати iPhone 6, щоб замінити тріснутий після падіння дисплей.

Черговий «яблучний» гаджет скоро зцілять від пошкоджень

Лавеш розповів виданню, що в його практиці нерідко бувають випадки поломок, за якими стоять справжні драми: наприклад, один хлопець виявив на смартфоні своєї дівчини інтимні знімки іншого чоловіка і викинув телефон з вікна машини, а інший посварився зі своєю пасією через занадто відверті фото в її інстаграмі і викинув айфон з вікна третього поверху.

Проте частіше причини неполадок більш прозаїчні: майстер зазначив, що унітази можна вважати справжніми басейнами для смартфонів – настільки часто вони там плавають. Велику частину часу Лавеша годує людська незграбність і небажання клієнтів добиратися до Apple Store, де ремонт може зайняти помітно більше часу і коштувати значно більше грошей.

За словами Майкла, тріснутий екран – одна з найчастіших поломок iPhone 6, близько 80% випадків. При цьому удар зазвичай приходиться не на саме скло, а на алюмінієвий бортик, від взаємодії з яким дисплей розбивається. На заміну передньої панелі у Лавеша йде близько десяти хвилин: за цей час він відкручує і закручує 14 гвинтиків і відключає і підключає матрицю екрана.

Щоосені в Лавеша настає завантажений сезон: користувачі хочуть підготувати свої айфони до продажу, щоб замінити їх на щойно анонсовані моделі. У 2014 році майстру навіть довелося відмовитися від відпустки на своїй основній роботі, щоб лагодити смартфони з ранку до вечора.

Майкл Лавеш на виїзній роботі

За ремонт екрана iPhone 6 Лавеш бере $110, iPhone 5s – $85, iPhone 5 – $70 і $45 – за лагодження 4s. Дисплей iPhone 6 майстер купує у свого постачальника, що має зв’язки з Китаєм, за ціною $75 за штуку. Таким чином за один виклик і близько 20 хвилин роботи Лавеш отримує близько $35, а також ще $10-20 зверху за продаж зламаного екрана.

Майклу цілком вистачало б цих грошей на життя, проте він не відмовляється від своєї роботи в IT-відділі The New York Times. На думку майстра, його нехитрий бізнес може зупинитися, якщо Apple почне встановлювати в смартфони сапфірові передні панелі.

Однак поки справа Лавеша процвітає, і він не боїться конкурентів: «Тут достатньо людей, які ламають свої телефони, щоб ми всі могли працювати з ранку до ночі». Навіть у «тихий» день майстер замінює близько шести дисплеїв. П’ятниця традиційно виявляється найбільш завантаженою: жителі Нью-Йорка люблять випити в четвер і, пропустивши склянку-другу, часто не втримують телефони. Крім того, багато хто просто хоче, щоб їхній смартфон нормально працював на вихідних.

Лавеш ретельно розподіляє свій час, щоб встигнути виконати якомога більше замовлень, але категорично відмовляється працювати в певних умовах: він не виїжджає в бари (занадто темно), офіси (занадто багато часу на перевірку на вході) і на квартири (в будинках люди поводяться занадто дивно).

Ремонт iPhone вимагає певних технічних навичок, і Лавешу завдяки його роботі їх вистачає. Однак весь його бізнес насправді тримається на «сарафані»: його клієнти розповідають про нього своїми друзям, ті – своїм, і так майстер отримує постійний потік замовлень. За чотири роки він заробив ідеальний рейтинг «п’ять зірок» на сервісі відгуків Yelp, що також сприяє його популярності: люди охочіше довіряють незнайомцеві з таким портфоліо.

За словами Лавеша, крім грошей, робота приносить йому задоволення за рахунок емоційного зв’язку з клієнтами. Час від часу до нього в сльозах приходять люди зі зламаними смартфонами, на яких зберігалися фотографії або текстові повідомлення від їхніх померлих коханих. Чоловік розповів Wired, що недавно був на дні народженні клієнтки: вона дуже часто користувалася його послугами.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися