Неділя, 14 Квітня, 2024

Яка частина України піде під воду внаслідок глобального потепління – онлайн-мапа покаже

Нагрів нашої планети дуже незначний – близько одного градуса по Цельсію. Але цього досить, щоб призвести до катастрофічних глобальних наслідки. Внаслідок підняття рівня океану багато територій опиняться під водою. Українська територія не є виключенням, а завдяки онлайн-мапі можна подивитися, що саме опиниться під водою.

Підняття всього 3 градуси за Цельсієм перетворюють кубинську площу Пласа-де-Ла-Катедраль на щось прямо з міфу про Атлантиду. Знаменита площа в Старій Гавані – лише одна з багатьох визначних пам’яток, яка в майбутньому може опинитися у водній могилі, якщо людство не зупинить глобальне потепління.

Неприбуткова правозахисна група Climate Central створила візуалізацію наслідків глоабльного потепління для більш ніж 100 прибережних міст у 39 країнах. Для цього група співпрацювала з дослідниками Принстонського університету, Потсдамського Інституту досліджень впливу на клімат та Колумбійського університету.

Візуалізації порівнюють два сценарії: майбутнє підвищення рівня моря з глобальним потеплінням на 1,5 градуса Цельсія вище доіндустріального рівня та підвищення рівня моря з потеплінням на 3 градуси.

Навіть потепління на 1,5 градуса за Цельсієм призведе до того, що більше людей у всьому світі зазнають катастрофічних повеней. Нині швидкість потепління така, що до досягнення 3 градусів потепління потрібно всього 79 років.

Щонайменше 10 відсотків населення земної кулі живе на суші, яка може бути затоплена під час припливу при потеплінні на 3 градуси Цельсія. Ризик розподіляється нерівномірно: багато низинних малих острівних держав можуть повністю потрапити під воду.

Багато азіатських країн можуть постраждати особливо сильно. У Китаї, Індії, Індонезії, В’єтнамі та Бангладеш найбільша кількість населення проживає в місцях, які можуть опинитися нижче лінії припливу.

Хоча для того, щоб рівень моря повністю затопив вказані місця, можуть знадобитися століття, кліматична криза вже зараз викликає великі проблеми. Згідно з недавнім дослідженням неприбуткової дослідницької групи First Street Foundation, близько чверті всієї критично важливої інфраструктури в США стикається з ризиком повеней, які можуть привести їх в непридатність.

А в журналі Nature Climate Change було опубліковано ще одне велике дослідження, присвячене наслідкам зміни клімату в усьому світі. Автори виявили, що 85 відсотків населення земної кулі вже випробували на собі наслідки погіршення погоди в результаті антропогенної зміни клімату.

Україна, згідно даних мапи, також зазнає підтоплення, хоча більшість території залишиться сушею. Однак деякі прибережні населені пункти можуть виявитися повністю підтопленими при потеплінні планети на 3 градуси.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися