Найкращі графічні оболонки

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Головна новина конференції SDC 2018, яка пройшла 7 листопада, — анонс телефону з гнучким дисплеєм Infinity Flex Display. Розповіли й про інші нововведення на майбутніх смартфонах — Samsung One UI, графічну оболонку для телефонів під управлінням операційної системи Android. Що чекати користувачам?

Користувачі отримають вдосконалений графічний інтерфейс з округленими іконками і заново опрацьовані функціональні можливості. Основна відмінна риса від Samsung Experience — естетичний мінімалізм. Це дозволить не відволікатися на дрібниці і зосередитися на головному. Таку технологію назвали Focus Blocks. Вона об’єднує структурні складові інтерфейсу в окремі блоки, щоб за ними було легше орієнтуватися. Оболонка буде встановлена на нових смартфонах Samsung.

Великою популярністю користуються безрамкові телефони з витягнутим дисплеєм. Управляти такими пристроями однією рукою не дуже зручно, тому інженери-розробники подбали про це і поліпшили оболонку. Samsung One UI виглядає свіжо і сучасно, він став схожий на нові версії Android і iOS. Samsung відкрив лише невелику частину нововведень, а про всі фішки ми дізнаємося з виходом флагмана Galaxy S10.

Що у конкурентів

Найпопулярніші оболонки на інших смартфонах — MIUI, Flyme і EMUI у Xiaomi, Meizu і Huawei відповідно. Цього року всі компанії представили нові версії прошивок. У кожної з них є свої переваги і недоліки.

  1. MIUI 10 (оболонка Xiaomi) вийшла в альфа-версії 31 травня 2018 року. Дизайн та інтерфейс не змінилися, дизайнери лише злегка перемалювали іконки, змінили розмір тексту. Рух у бік золотого стандарту в світі дизайну — Material. Переробили шторку повідомлень і швидких налаштувань. Зменшили вірогідність неправильного натискання за рахунок великих розмірів. Меню багатозадачності отримало вертикальну орієнтацію — можна побачити більше відкритих додатків. Головна зміна — штучний інтелект та ігровий асистент, з ними підвищується продуктивність смартфона і знижується витрата енергії.
  2. Flyme 7 — оболонка смартфонів Meizu, остання стабільна версія якої була випущена 1 серпня 2018 року. Вона містить понад 300 нових функцій і 1300 поліпшень, але в основному вони приховані «під капотом» ОС. Є й такі, які можна легко помітити, наприклад, зміна інтерфейсу, іконок і створення нових анімацій. Користувачам сподобаються головні фішки — можливість відкривати будь-який додаток в невеликому плаваючому віконці і включати нічний режим, розблоковувати смартфон за зображенням особи.
  3. EMUI 9 — графічна оболонка від Huawei, одна з перших, яка буде працювати на базі Android 9 Pie. У ній буде покращено призначений для користувача інтерфейс і спроститься доступ до додатків. Підтримка жестів для управління ОС. Це дуже зручно для смартфонів з великими екранами. Перероблені режими енергоспоживання, тому смартфони будуть довше тримати заряд.

Кожна нова оболонка рухається до єдиного стандарту — Material Design. Але це не означає, що вони позбавлені індивідуальності. Допрацьовується навігація, додані нові функції на базі Android 9 — наприклад, нічний режим або контроль проведення часу в соціальних мережах і YouTube.

Чи зміниться досвід використання смартфонів з великими дисплеями? Конкуренти вже показали, що вони вміють створювати якісні оболонки, тепер черга Samsung здивувати користувачів нової ОС. Хочете дізнатися більше про роботу прошивок смартфонів — заходьте на Comfy.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я