П’ятниця, 19 Липня, 2024

Кросівки Nike Adapt BB з автоматичним шнуруванням втратили автоматику

Nike припиняє випуск своїх кросівок Adapt BB із самошнуровкою. Це надає ще один приклад того, що життя смарт-гаджетів триває лише кілька років. Власникам Adapt BB відносно пощастило – вони все ще зможуть керувати цим взуттям за 350 доларів вручну.

Вперше анонсовані в 2019 році кросівки використовували систему автоматичного шнурування FitAdapt у стилі фільму «Назад у майбутнє II». Систему можна було регулювати вручну або за допомогою програми на смартфоні. Тепер компанія більше не виготовлятиме нове взуття Adapt і припиняє роботу додатку Nike Adapt, оголосила вона в довідковому документі.

«Через п’ять років ми припиняємо роботу програми Adapt і видаляємо її з магазинів програм Apple і Android у всьому світі 6 серпня 2024 року, — йдеться на сторінці. – Не хвилюйтеся, ваше взуття Adapt продовжуватиме працювати без програми. Дивіться нижче, щоб дізнатися більше про припинення використання програми Adapt».

Далі в поширених запитаннях зазначено, що програма Adapt має продовжувати працювати, якщо вона вже встановлена. Однак ви не зможете перенести її на новий смартфон, а майбутні оновлення iOS можуть обмежити або припинити роботу цього додатка.

Далі Nike заявляє, що якщо додаток буде видалено, взуття збереже останній вибраний світлий колір. Функції, доступні й без додатку, включають увімкнення живлення, перевірку стану батареї, коригування форми, збереження форми, розшнуровування взуття та вимкнення.

Можливо, найбільша втрата з припиненням Adapt – це доступність, оскільки взуття продавалося частково як спосіб полегшити зав’язування взуття людям з обмеженою мобільністю.

Це також показує небезпеку прив’язування функціональності фізичних технологій до користувальницьких програм — як тільки програма втрачає підтримку, продукт стає набагато гіршим, і ви мало що можете з цим зробити.

Набагато небезпечніше, що те ж саме відбувається з біонічними протезами. Такий протез може відновити людині певну життєву функцію, наприклад, зір. Але виробник припиняє підтримку і людина втрачає зір та опиняється з небезпечним гаджетом в голові.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися