Середа, 24 Липня, 2024

Розробника веб-сайтів визнали святим – рішення католицької церкви

Підліток, який використовував інтернет для поширення інформації про католицьку віру, стане першим святим у цьому тисячолітті для католицької церкви. Карло Акутіс, який помер від лейкемії у віці 15 років у 2006 році, вже називають «божим впливовим діячем» і «святим покровителем інтернету» за його роботу з каталогізації євхаристійних чудес у всьому світі — і незабаром це буде офіційно зафіксовано.

Папа Франциск і група кардиналів схвалили канонізацію Акутіса на нещодавній зустрічі у Ватикані, повідомляє церковне видання Vatican News. Там говориться, що він, ймовірно, буде проголошений святим у якийсь момент у 2025 році, під час ювілейного року.

Акутіс був відданим католиком, який з раннього дитинства навчився програмувати та створював веб-сайти з фокусом у духовність, у тому числі його широко хвалену базу даних про чудеса. Йому приписують допомогу бездомним людям і захист жертв знущань за життя, а також участь у двох чудесах зцілення після його смерті — необхідної кількості для католицьких святих.

Схвалення в липні усуває останню перешкоду в багаторічному процесі, який розпочався в 2013 році, коли Папа затвердив причину його беатифікації та канонізації та назвав його «Слугою Божим».

15-річний комп’ютерний фанат, який помер у 2006 році, може стати першим католицьким святим тисячоліття.

Є три кроки , щоб стати святим у Католицькій Церкві.

По-перше, Папа має оголосити померлу особу «Вельмишановною», формально визнаючи, що вона прожила героїчно чеснотне життя. Для того, щоб бути беатифікованими — і визнаними «блаженними» — вони повинні були брати участь у чуді, яким зазвичай є зцілення. Канонізація вимагає другого чуда після беатифікації.

Акутіс був беатифікований у жовтні 2020 року , після того як Ватикан офіційно визнав, що він заступився з небес у 2013 році, щоб врятувати життя бразильської дитини, яка страждала від рідкісного захворювання підшлункової залози. Ватикан заявив, що 4-річний Матеус Віанна зцілився після молитви до Акутіса та контакту з однією з його реліквій, частиною одягу.

Друге чудо було приписано Акутісу в травні цього року. Дівчина з Коста-Ріки отримала серйозну травму голови після падіння з велосипеда у Флоренції, Італія, але одужала після того, як її мати помолилася біля могили Акутіса в Ассізі.

Акутіс народився в сім’ї італійців у Лондоні в 1991 році, що зробило його справжнім міленіалом, і переїхав до Мілана, будучи немовлям.

Хоча його батьки не були побожними католиками, Акутіс зацікавився католицизмом у молодому віці, згідно з Британською енциклопедією . Особливо його захоплював ритуал Євхаристії і часто просив батьків возити його на місця народження святих і місця чудес.

Акутіс також захоплювався комп’ютерами, і сам навчився користуватися інтернетом, а також програмувати та графічний дизайн.

Він об’єднав ці пристрасті, розробляючи веб-сайти для своєї парафії та школи, перш ніж розпочати ще більший проект: документування євхаристійних чудес, про які повідомляють у всьому світі.

Зрештою Acutis каталогізував понад 150 чудес, перерахувавши їх понад десятком мов і створивши для кожного веб-сторінки, які можна завантажити, із картами та іншими візуальними матеріалами.

Веб-сайт став інструментом релігійного навчання для парафій по всьому світу, і церква привітала його — як тоді, так і зараз — як спосіб використання сучасних технологій для духовного блага.

Акутіс також любив грати у відеоігри — CNN назвав Halo, Super Mario та Pok?mon серед його улюблених — хоча обмежувався однією годиною на тиждень. Він також грав на саксофоні, любив футбол і собак.

Акутіс помер у жовтні 2006 року, лише через кілька днів після того, як захворів на те, що спочатку вважалося грипом, але виявилося гострим мієлоїдним лейкозом.

Перед смертю Акутіс спеціально попросив, щоб його поховали в Ассізі через його відданість святому Франциску Ассізькому, і був перепохований там у 2007 році.

Тіло Акутіса було ексгумовано в 2019 році та передано до храму в церкві Св. Марії Майор, саме тому місці, де, як кажуть, святий Франциск скинув свій розкішний одяг, відмовившись від свого багатства.

Акутіс залишається виставлений у скляній вітрині, одягнений у сині джинси, спортивну застібку та кросівки Nike.

Католицьке інформаційне агентство повідомило, що понад 41 000 людей відвідали могилу Акутіса під час святкування його беатифікації в жовтні 2020 року — незважаючи на жорсткі обмеження щодо COVID-19.

Веб-сайт Acutis було перекладено багатьма мовами та використано як основу для пересувної виставки, повідомляє ВВС . Йому вшановують статуї в Шотландії та Ірландії, а Папа Римський Франциск навіть благословив одну, яка відправилася в притулок у Каїрі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися