П’ятниця, 24 Травня, 2024

Куди розбіглися: що сталося з командою розробників першого iPhone  2007 року

Перший iPhone 2007 року був надзвичайно неякісним гаджетом: він не був смартфоном, не підтримував інсталяцію додатків, не мав магазину додатків, не був сумісний зі стандартними навушниками 3,5 мм, не був першим сенсорним телефоном, не мав функції копіювання-вставки, не підтримував 3G, мав камеру низької роздільної здатності для такої ціни та мав багато інших недоліків. Однак якимось дивом той iPhone став революційним, і назавжди змінив телеком-індустрію. Команду творців, яким вдалося із девайсу з такою кількістю недоліків зробити ікону, можна вважати геніями. І ось, куди вони розбіглися після створення свого хіта.

Авторами першого iPhone вважаються Філ Шиллер, Тоні Фаделл, Джонні Айв, Стів Джобс, Скотт Форсталл, Едді Кью. Лише Шиллер та Кью до нині працюють уApple. Це фото зробили одразу після презентації першого iPhone:

Філ Шиллер

Шиллер досі працює у Apple, і нині обіймає посаду віце-президента світового маркетингу. Він часто виступає на презентаціях нових продуктів Apple. У компанії менеджер працює з 1997 року, тоді ж Стів Джобс повернувся і дав початок другому ренесансу «яблучної» корпорації.

Шиллер був ключовою фігурою при створенні багатьох продуктів Apple, включаючи iMac та iTunes. Однак найбільшим його досягненням є iPod, а саме – коліщатко з кліком. Воно дозволило переходити між треками не натисканням кнопок, а обертанням колеса.

Сьогодні Шиллер також є вагомою фігурою в Apple, і часто його можна бачити на презентаціях iPhone, на яких він ходить по сцені та розповідає про нові функції смартфона.

Тоні Фаделл

Фаделл полишив Apple наприкінці 2008, а офіційною причиною вважається персональне бажання. Свою роботу на «яблуко» фахівець почав у ролі субпідрядника. Наприкінці 90-х він запустив власну компанію з електроніки Fuse, але не зміг знайти фінансування. У 2001 році він перейшов до Apple, щоб допомогти створити iPod. У квітні того ж року він став старшим директором цього проекту, а також інших спеціальних проектів.

Фаделл коли вперше прийшов на роботу в Apple, потрапив в поле зору Стіва Джобса. Тому сподобалася ідея музичного плеєра, який міг працювати з онлайновим магазином музики. Ця ідея згодом трансформувалася у iPod та iTunes.

Після звільнення з Apple Фаделл мандрував світом, засновував компанії, серед яких – Nest. З 2016 року він працює директором в інвестиційній фірмі Future Shape, яка надає консультаційні послуги для інженерів та науковців.

Джонні Айв

Айв повідомив про своє звільнення у червні 2019 року, звільнивши місце головного дизайнера Apple. На роботу до компанії він потрапив у 1992 році, коли йому запропонували посаду у відділі дизайну. До 1996 року Айв очолював дизайнерську групу Apple, і вже тоді він говорив, що йому не подобається поточна ситуація у корпорації. Коли в 1997 році дизайнер зустрівся з Джобсом, який повернувся у компанію, вони потоваришували. Після смерті Джобса в 2011 році, Айв продовжив працювати у Apple, але мав вже значно менше ентузіазму. Попри підвищення до головного дизайнера Айв майже закинув усі справи – в компанії він з’являвся двічі на тиждень, і перекладав свої обов’язки на інших.

Айв пішов з Apple, щоб відкрити свою дизайнерську студію LoveFrom. Одним з її клієнтів буде «яблучна» корпорація.

Стів Джобс

Джобс був співзасновником Apple у 70-х роках і брав участь у розробці найвидатніших продуктів компанії, хоча і не всі його девайси мали комерційний успіх. В 1985 році Джобса попрохали піти з компанії, щоб повернутися в 1997 році. В 2003 році йому діагностували рак підшлункової залози, але замість наукового медичного лікування він звернувся до альтернативної медицини. В 2011 році він помер.

Скотт Форсталл

Форсталл познайомився з Джобсом у 1992 році, коли працювали у NeXT Computer. В 1997 році вони повернулися до Apple. Форсталл був одним із відповідальних за розробку інтерфейсу комп’ютерів Apple Mac, а також за створення веб-браузера Apple Safari. Свою руку він також доклав до iOS та інструментів програмування додатків для iPhone.

Форсталл очолював розробку iOS, але пішов після того, як Apple не змогла створити свій картографічний сервіс та замінила його на Google Maps. Розпрощатися з компанією його змусили в 2013 році.

За чутками, Форсталл мандрував, консультував стартапи та займався філантропією. Перша його публічна поява сталася в 2015 році, коли у Twitter з’явилося повідомлення, що він є одним з продюсерів бродвейського мюзіклу. Нині він начебто консультує компанію Snap.

Едді Кью

Кью все ще працює в Apple, де він оформлений як старший віце-президент інтернет-програм та сервісів. В компанію він прийшов у 1989 році на роль менеджера програмних інженерів. Кью доклав руку до App Store, iTunes Store, Apple iLife (iBooks, iMovie), iCloud. За чутками, він запропонував створити iPad Mini.

Сьогодні Кью займається програмними сервісами Apple: Apple Music, Apple Maps, Apple Pay, iCloud, the iTunes Store та іншими.

За матеріалами: Bloomberg

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися