Якщо жорстокі комп’ютерні ігри викликають насилля, чому масові перестрілки відбуваються лише у США?

одна з причин, чому жорстокість перекладають на ігри, є страх старшого покоління

Хоча дослідження показують, що комп’ютерні ігри не причетні, чиновники намагаються звалити кожен спалах жорстокості на них. Особливо активно звинувачення комп’ютерних забавок звучать під час масових розстрілів. Але постає питання: якщо 3D-шутери схиляють людей до насилля, чому лише в США явище масових розстрілів стало регулярним?

Grand Theft Auto та Call of Duty – при спалахах жорстокості найчастіше згадують саме ці дві гри, звинувачуючи їх у розвитку агресії в людях. Але статистика показує протилежне: коли ці ігри вийшли, рівень злочинів у США знизився.

Професор психології Університету Вілланова Патрік Маркі каже, що одна з причин, чому жорстокість перекладають на ігри, є страх старшого покоління. Воно боїться того, до чого змогла адаптуватися молодь, але не змогло зрозуміти старше покоління.

Страх старшого покоління перед комп’ютерними іграми призвів до того, що в 90-х роках ігробудівні студії зобов’язали ввести віковий рейтинг. У 1994 році з’явилася комісія ESRB, яка працювала досить ефективно. Секретні покупці підліткового віку, яких засилали в магазини, не могли купити свіжу Call of Duty або іншу гру, що начебто дуже жорстока.

Маркі говорить, що шкільні стрілки мало цікавляться комп’ютерними іграми. Лише 20% із них любили забавки з насиллям, тоді як звичайні середні школярі захоплювалися ними на рівні 70%. Тобто, у розвитку жорстокості ігри звинувачують даремно.

Про невинність комп’ютерних ігор у масових розстрілах також свідчать інші випадки таких подій. Наприклад, найбільшу масову стрілянину в історії США вчинив 64-річний чоловік. Розслідуючи його справу, ЗМІ та слідчі навіть не згадували про комп’ютерні ігри.

Молоді стрілки хоча й грають у комп’ютерні ігри, але їхній профіль не підходить під опис заядлого геймера. Вони не схожі на людей, що залежні від насилля на екрані монітора.

Те, що молоді люди грають в ігри та часто чинять масові розстріли, не значить, що один факт є причиною іншого. Чудовий приклад показує Японія, де ігри глибоко вбудовані в культуру. Причому часто це забавки з іще більшим рівнем насилля, якщо дивитися очима західних стандартів. При цьому масова стрілянина в цій країні є рідкісним явищем.

За матеріалами: Business Insider

1 коментар

  1. Есть масса исследований по поводу компьютерных игр и насилия. Даже научные фильмы на эту тему снимались и все показало, что нет взаимосвязи между жестокостью и увлечением шутерами и другими агрессивными играми. Наоборот были позитивные изменения в некоторых навыках, типа внимания, быстроты принятия решения и т.п.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я