Неділя, 23 Червня, 2024

Windows 10 навчилася аналізувати зайнятий файлами дисковий простір

Користувачі Windows 10 зможуть легко виявляти найбільші файли та папки на диску. Раніше для цього доводилося використовувати стороннє програмне забезпечення. Тепер ОС отримала вбудований інструмент оцінки зайнятого дискового простору Diskusage.

Програма Diskusage працює через командний рядок і вже доступна в тестових версіях Windows 10 (20277 та 21277), призначених для учасників програми Windows Insider.

Утиліта поки також перебуває в стадії розробки, тому деякі її функції працюють не зовсім правильно. Наприклад, програма не завжди правильно складає топ «найважчих» папок. Ще в неї довідка має багато описок.

Diskusage для роботи вимагає прав адміністратора. Стандартно розмір файлів і папок відображається в байтах, однак ключ /h може конвертувати інформацію в мегабайти та гігабайти. Програма вміє фільтрувати папки і файли за шаблоном імені, а також за мінімальним розміром. Видача інформації може проводитися не тільки на екран, але і у файл формату csv.

До речі, Linux та BSD-операційні системи системи зазвичай мають вбудований аналізатор дискового простору. Ця утиліта називається du.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися