Вівторок, 21 Травня, 2024

Китай випробовує технологію передачі енергії з космосу на Землю

У 2030 році Китай має запустити електростанцію в космосі, що передаватиме необмежену сонячну енергію на Землю. Нещодавно відбулося випробовування такої електростанції в мініатюрі. Вона успішно пройшла випробування на початку червня.

Сонячна енергія з космосу, як очікується, може вирішити всі енергетичні проблеми людства. Вона усуне найбільший недолік сонячних панелей – неможливість працювати в темряві, зможе забезпечувати велику потужність, а також займатиме в рази меншу площу порівняно з панелями схожої потужності.

Китайські дослідники успішно випробували повносистемну модель космічної електростанцїі. Модель в університеті Сідянь в провінції Шеньсі вловлює сонячне світло високо над землею і перетворює його в мікрохвильові промені. Потім енергія передається по повітрю на приймачу станцію на землі, де її можна перетворити в електрику.

Модель передає енергію лише на 55 метрів у повітрі. Дослідники сподіваються, що технологію одного дня можна буде розширити, щоб передавати енергію з орбітальних сонячних панелей на Землю.

Китай — не єдина країна, яка вивчає цю технологію. Дослідники Каліфорнійського технологічного інституту запустили космічну сонячну програму після гранту в розмірі 100 мільйонів доларів США у 2013 році. Дослідники в Індії, Росії, Великобританії та Франції також вивчають можливості елетростанції у космосі, і Японія особливо просунулася в цій галузі.

Хоча окремі компоненти сонячної технології з космосу були випробувані раніше, китайські дослідники є першими, хто успішно випробував модель повної системи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися