Лазери забезпечать вчасне прибуття потягів

Потяги в Нідерландах отримають нове обладнання – бойові лазери. Вони допоможуть транспорту прибувати вчасно, незважаючи на сміття на рейках.

Основною загрозою стабільного руху потягів за розкладом у країнах північного регіону є звичайне опале листя. Коли воно потрапляє під колеса, то локомотив втрачає зчеплення з рейками, що змушує машиністів зупинятися та чекати очищення шляху. Наприклад, у Великобританії через це минулого року відбулося 4,5 млн годин затримок.

Експеримент нідерландських залізних доріг з лазерами попереду потяга дозволить знищувати листя без зупинки. Нова система працює на швидкості до 80 км/год. При цьому вона менше пошкоджує рейки порівняно з наявними методами – використанням потужних струменів рідини або піску з хімічними реагентами. Вони розмивають сталь рейок, тоді як лазери довжиною 1064 нанометри поглинаються листям, однак віддзеркалюються від залізничного полотна.

Уперше ідею використовувати лазер для очищення рейок перед локомотивом запропонували ще в 1999 році фахівці британської компанії LaserThor. Їхнє рішення нагрівало листя до 5000 градусів Цельсію та здатне спрацьовувати до 25 тисяч разів на секунду.

Використанню на залізній дорозі завадила вібрація, яка виникає під час руху потягу. Вона збиває фокусування лазерів та робить їх даремними. Саме на цьому питанні фокусуються розробники з Нідерландів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я