Твіти та соцмережі стануть ліками вічності: новий спосіб для безсмертя

Artificial intelligence

Доктор Хоссейн Рахнама з Медіалабораторіі Массачусетського технологічного інституту хоче оживляти людей. Мова йде не про клонування тіл, а про створення віртуальної цифрової особистості, заснованої на письмових даних, які писала людина впродовж життя. Так, у принципі, оживити можна будь-кого, головне, щоб для цього вистачило інформації.

Така концепція називається «доповнена вічність», і в неї існує цілий рух прибічників. Його мета – за допомогою штучного інтелекту перетворити цифровий відбиток людини на цифрову особистість, здатну відповідати на питання, брати участь у розмовах і будь-якими іншими способами імітувати розмовний стиль індивідуума.

Рахнама разом з дослідниками з університету Раєрсон описує свою мету як «подолання прірви між життям і смертю за допомогою переведення у вічність нашої цифрової особистості». Науковець уже на основі цих алгоритмів планує створити цифрові особистості таких видатних діячів, як Лев Толстой, Адам Сміт і Зигмунд Фрейд. Інформації для цього цілком вдосталь: повне зібрання творів Толстого, наприклад, налічує 90 томів.

У цьому і полягає особливість технології при масовому використанні: якість цифрової особистості прямо залежить від кількості написаного протягом життя тексту. Алгоритмам знадобиться маса інформації для відтворення дикції, пристрастей і особистісних рис, які становлять індивідуума. Тобто, чим більше твітів та записів у соцмережах залишити, тим вищі шанси отримати вічне життя.