Ліфти майбутнього їздитимуть горизонтально

Сьогодні ліфт сприймається лише як транспорт для переміщення між поверхами, однак завдяки розробці німецької компанії ThyssenKrupp вони також перевозитимуть людей уздовж одного поверху. Подібної свободи їм надасть відмова від кабелів та перехід на магнітну рушійну силу, яку вже використовують швидкісні потяги.

Розроблений німецькими інженерами прототип ліфту майбутнього під назвою MULTI обладнаний декількома магнітними котушками. Частина з них переміщує кабіну вздовж шахти вертикально, а інша – горизонтально. При цьому для освітлення внутрішнього приміщення та роботи електроніки використовується бездротовий принцип передачі енергії. Тому кабіна повністю незалежна та може рухатися у будь-якому напрямку.

Дизайнери MULTI стверджують, що перехід на подібні ліфти дозволить збільшити їхню пропускну спроможність на 50%. Подібне досягається завдяки тому, що в ліфтовій шахті буде не одна, а декілька кабін. Вони рухатимуться під контролем центрального комп’ютера і тому час очікування її прибуття не перевищить 10 секунд.

Зараз спеціалісти ThyssenKrupp працюють над будівництвом тестової вежі з вбудованим MULTI. Її запуск вони планують у 2016 році, після чого знадобиться ще декілька років випробувань для забезпечення бажаного рівня надійності та безпеки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я