Середа, 24 Липня, 2024

Linux почала вмирати як Windows – новий режим DRM Panic

У дивовижному повороті подій операційні системи на базі Linux збираються отримати функцію, яка вже давно асоціюється з Windows. Це відомий навіть далеким від комп’ютерів людям «синій екран смерті» (BSoD). У майбутній версії ядра Linux 6.10 буде впроваджено нову інфраструктуру обробки паніки операційної системи, яка відображатиме повідомлення при виникненні збою коду, що особливо корисно для ядер, побудованих без підтримки VT/FBCON1.

Ця нова функція обговорювалася в Linux-спільноті протягом років і спрямована на обробку паніки DRM та надання рішення BSoD для драйверів DRM/KMS. Початковий код DRM Panic вже впроваджено, а також підтримку для драйверів SimpleDRM, MGAG200, IMX та AST1. Очікується підтримка додаткових драйверів у майбутніх версіях ядра.

Функціональність BSoD можна перевірити на системах, що працюють під Linux 6.10 або вище з підтримкою драйверів DRM Panic, спричинивши паніку ядра вручну, наприклад, за допомогою команди echo c > /proc/sysrq-trigger1.

Впровадження цієї функції є значущим зсувом у підході до обробки помилок ядра Linux, спрямованим на надання більш зрозумілих та користувачем дружніх повідомлень про помилки. Це своєрідний крок у модернізації інтерфейсу системи для користувачів, що може полегшити їм розуміння та звітування про проблеми.

Протягом багатьох років прихильники Linux жартували над знаменитим синім екраном смерті Windows, але тепер, здається, ситуація змінюється. З цим оновленням Linux не тільки впроваджує подібний концепт, але й покращує його для більшої зручності та підтримки.

Поки спільнота Linux чекає на повне впровадження цієї функції, очевидно, що операційна система розвивається, беручи на увагу свою історію та широку технічну спільноту для покращення користувацького досвіду. Чи стане цей новий “Синій екран смерті” таким же іконічним, як його віконний аналог, залишається питанням, але це безумовно важливий момент для користувачів та розробників Linux.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися