Вівторок, 23 Липня, 2024

Чатбот зі штучним інтелектом хоче стати мером міста

Чи можуть чат-боти балотуватися на посаду мера? Місто у американському штаті Вайомінг збирається дізнатися. Чоловік із міста Шайенна намагається включити свого чат-бота, створеного на основі штучного інтелекту GPT-4 від OpenAI, до цьогорічного голосування.

Віктор Міллер, працівник бібліотеки та «любитель техніки», який живе в Шаєнні, працює над тим, щоб включити свого чат-бота до цьогорічного голосування на посаду мера.

Чат-бот називається VIC — скорочення від Virtually Integrated Citizen, а також від власного імені Міллера. Міллер був змушений придумати прізвисько, коли подавав VIC на кандидатуру в офісі окружного секретаря.

Оскільки чат-боти не можуть законно балотуватися на посаду мера, Вік був легкою заміною для Міллера, який називає себе «м’ясною маріонеткою» за VIC. Коли він повернувся додому та повідомив своєму чат-боту про псевдонім, VIC придумав розшифровування «віртуально інтегрований громадянин» до абревіатури.

Але якщо AI-боти не вважаються юридично дійсними кандидатами на посаду мера, хіба це не відкритий випадок? Не зовсім. «Ми дуже уважно стежимо за цим, щоб забезпечити однакове застосування Виборчого кодексу, для чого потрібна реальна особа, — написав держсекретар Вайомінга Чак Грей у листі, надісланому секретарю округу. – Заява пана Міллера порушує як букву, так і дух виборчого кодексу штату Вайомінг».

Але як маріонетка VIC, сам Міллер може балотуватися на посаду мера, що, як він стверджує, він і робить. VIC просто читав скарги виборців, голосував на засіданнях ради, давав політичні рекомендації та казав Міллеру, кого звільнити, коли виникне конфлікт.

Загалом, VIC виконуватиме важку роботу, а Міллер законно виконуватиме поради VIC. «Моя передвиборна обіцянка полягає в тому, що він проведе 100% голосування за ці великі, товсті документи, які я не збираюся читати і які, я не думаю, що люди там зараз читають», — сказав Міллер, посилаючись на VIC. з людськими займенниками.

Чат-бот — це об’єднання тисяч документів із засідань міської ради Шайєнна, оброблених GPT-4 OpenAI.

На початку цього року OpenAI запровадив нову політику, спрямовану на пом’якшення впливу її моделей на вибори в усьому світі. «Люди хочуть знати та вірити, що вони взаємодіють із реальною людиною, бізнесом чи урядом, — йдеться в анонсі OpenAI за січень . «З цієї причини ми не дозволяємо творювати чат-ботів, які видають себе за реальних людей (наприклад, кандидатів) або інституцій (наприклад, місцеву владу)».

Хоча дехто може прочитати це як спробу OpenAI запобігти видаванню себе за справжніх політиків, сама компанія повідомила, що вживає заходів проти VIC через порушення політики OpenAI щодо політичної агітації.

Схоже, що Міллер все ще має доступ до VIC, але якщо OpenAI переведе бота в автономний режим, він готовий перемістити його на велику мовну модель Meta Llama 3 з відкритим кодом.

Наразі невідомо, коли держсекретар штату Вайомінг завершить розслідування.

Якщо VIC допустять до цьогорічного виборчого бюлетеня, він змагатиметься проти чинного мера Шайєнна Патріка Коллінза в кампанії, яку, як сподівається Міллер, буде «непартійною… заснованою на даних і фактах».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися