Літаючий мотоцикл покатає 40 хв на швидкості до 100 км/год

Одним з недоліків конструкції може виявитися, як повідомляється, оглушливий рев двигуна Xtismo і шести лопатей несучого гвинта

Літаючий мотоцикл Xtismo, який може курсувати зі швидкістю 100 км/год протягом 40 хвилин, повинен надійти в продаж трохи менше ніж за рік. Придбати його у власність зможе далеко не кожен – цінник на машину складає 682 000 доларів.

Xtismo – дітище Токійського стартапу безпілотних літальних апаратів A.L.I. Technologies. Його вперше представили під час випробувального польоту на порожній гоночній трасі в передгір’ях гори Фудзі.

Фірма планує випустити обмежений тираж з 200 одномісних ховербайків. Кожен з них важить близько 300 кг.

Крім використання для розваг, літаючий мотоцикл може стати корисним інструментом для ратувальників, дозволяючи, наприклад, рятувати людей на воді.

Під час демонстраційного польоту, свідками якого став натовп гостей і представників преси, Xtismo піднявся на кілька футів над землею і близько півтора хвилин ковзав над іподромом.

Джерелом енергії для мотоцикла слугує двигун внутрішнього згоряння. Xtismo утримується в повітрі двома основними пропелерами, які розташовані там, де колеса були б на звичайному мотоциклі. Чотири допоміжних гвинта, розташованих по кутах транспортного засобу, забезпечують стабілізацію.

Одним з недоліків конструкції може виявитися, як повідомляється, оглушливий рев двигуна Xtismo і шести лопатей несучого гвинта. Глядачам були видані затички для вух, щоб захистити їхній слух.

Xtismo від A.L.I. Technologies – це всього лише один з ряду літальних апаратів. В липні каліфорнійська компанія Jetpack Aviation оголосила про успішний випробувальний політ свого Speeder, який може досягати висоти близько 4000 метрів і який доступний для попереднього замовлення від 380 000 доларів США з доставкою вже в 2023 році.

Інші фірми розробляють літальні апарати, які більше нагадують автомобілі. Одним з недавніх прикладів є Jetson One – апарат вертикального зльоту і посадки, який нагадує ті, що були в американській анімації 1960-х років. Автомобіль шведського дизайну має максимальну дальність близько 15 миль і продається за 92 000 доларів США.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я