Вівторок, 25 Червня, 2024

Любителі поговорити в польоті заплатять 3 мільярди доларів

Ринок мобільних послуг на борту літаків залишається непрозорим, але приносить великий дохід. Дослідники з Juniper Research оцінили, що до 2020 року авіакомпанії зароблять на цій послузі 3 мільярди доларів. Це майже вдвічі більше, ніж торік. У цю цифру входять доходи від усіх послуг зв’язку: голосових дзвінків, SMS та інтернету. Однак на світовому ринку роумінгу вона до 2020 року принесе лише 5% від всіх роумінгових доходів операторів.

Головним генератором доходів у цьому сегменті є пересилання даних. Наприклад, компанія AeroMobile зафіксувала на 56% більше користувачів інтернету під час польоту ніж роком раніше. Послуга стає популярною також тому, що раніше ціна і швидкість з’єднання не стимулювали використання інтернету під час польоту. Але сьогодні інтернет у польоті став швидшим і коштує менше.

Гроші передусім

Ціна послуги, на думку дослідників, є головним бар’єром для її поширення. Динаміка тарифікації послуг зв’язку в польоті мало чим відрізняється від того, що діється на ринку наземного роумінгу. Наприклад, оператор Vodafone NZ бере $3,5 за хвилину розмови на борту літака, а інтернет обходиться в $20 за мегабайт. Той же оператор, але вже в Сполученому Королівстві, бере $5 за перші 5 МБ і $27 доларів за кожні наступні 5 МБ. Тарифікація дзвінків – $3 за хвилину. Проблема в тому, що зв’язок на борту літака – супутниковий, і оператори часто додають до звичайних тарифів ще й роумінгові надбавки за використання супутникового роумінгу.

Деякі авіакомпанії надають роумінг на борту літака майже так само, як і круїзні лайнери – за допомогою власної базової станції. Це знімає з них практично всі турботи з тарифікації. Однак найбільш перспективним напрямком є надання інтернету на борту повітряного судна за допомогою Wi-Fi. У цьому випадку вмикається голосовий зв’язок і SMS, але ці послуги стають останнім часом все менше затребуваними.

Від літака на землю

Оператори «повітряного інтернету» випробовували багато способів налагодження каналів зв’язку для забезпечення пасажирів мобільним інтернетом. Найпопулярнішим сьогодні залишається супутниковий канал пересилання даних.

Наприклад, компанія GoGo стала одним із піонерів у запуску Wi-Fi на бортах літаків у США і є лідером цього невеликого ринку. Унікальність технології GoGo полягала в тому, що, на відміну від інших операторів, вона використовувала наземну мережу веж стільникового зв’язку CDMA EV-DO. Це значно здешевлювало сервіс і скорочувало інвестиції. Однак через десять років GoGo прийшов до межі – наземна мережа вже не справляється з навантаженням. Єдиним рішенням став супутниковий інтернет. До 2018 року Gogo встановить свою систему, що використовує технологію 2Ku, у 550 літаків, 250 з яких належать одній з найбільших американських авіакомпаній Delta.

Що буде з інтернетом на борту

За даними Juniper Research, послугою доступу в інтернет під час польоту у 2015 році могли скористатися пасажири 3,2 тисячі літаків. Через п’ять років кількість бортів з Wi-Fi виросте втричі. Що важливіше, ця послуга з’явиться в літаках бюджетних авіакомпаній і сприятиме зниженню вартості обладнання, що встановлюється на борт. Усе це вплине на ринок розваг під час польоту, куди входить не тільки доступ в інтернет, а й інформаційно-розважальні системи, встановлені виробниками літаків.

За матеріалами: Juniper Research

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися