7 шляхів, як гаджети змінять подання новин

ЗМІ знову приголомшені технологічним прогресом. Вони лише почали звикати, що основним інформаційним каналом стає інтернет, як їм уже потрібно адаптуватися під мобільний формат. Експерти BBC бачать сім шляхів того, як гаджети змінять збір та читання новин.

1. Усі стали мобільними

Інтернет швидко позбавляється дротів та переміщується з ноутбуків і ПК на смартфони та планшети. Потужні смартфони дозволяють зручно переглядати новини на своїх великих екранах на ходу та в будь-який зручний час. Медійним компаніям потрібно адаптуватися до цього, і однією з головних умов виживання для них у майбутньому стане наявність мобільного додатка для читання новин. До того ж з розвитком мобільних мереж ставку потрібно буде робити не лише на текст, а й на відео.

2. Я – камера

Поширення смартфонів дозволяє кожному перевтілитися в журналіста, навівши камеру на цікаву подію. Така тенденція лише набиратиме обертів з поширенням різноманітних носимих гаджетів. Якщо медійні організації хочуть давати свіжі новини, тоді їхні мобільні додатки повинні підтримувати завантаження матеріалів від користувачів.

3. Новини прямо з неба

Супутникові канали довгий час залишалися єдиним способом для традиційних медіа розширити свою аудиторію. Проте з появою широкосмугового швидкісного мобільного інтернету передавати «гарячі» матеріали можна з будь-якого місця. Знімати їх будуть дрони, які стануть вірним другом репортера та постачальником незвичних ракурсів. Журналіст зможе одразу передати по мобільному інтернету відзняті матеріали в редакцію через свій смартфон.

4. Нові способи комунікації

Телеканалам, газетам та радіостанціям уже недостатньо мати сайт, на якому вони публікують свої новини. Користувачі все активніше спілкуються в соціальних мережах та месенджерах, і організаціям потрібно опановувати ці засоби. Медіакомпанії повинні мати профіль майже всюди, від Twitter та Instagram до WhatsApp та Reddit. Деякі з цих каналів виявляться непродуктивними, вважають експерти. Але експериментувати потрібно, щоб виграти конкуренцію за аудиторію в майбутньому.

5. Дітей – у новини

Юне покоління також активно читає та ділиться історіями, і медіа повинні знайти спосіб стати частиною цієї комунікації.

6. Грошей не буде

Журналістам доведеться шукати нові способи монетизації свого контенту, адже продавати новини вони не зможуть. Інтернет зламав бар’єри та поступово знищує традиційну економічну модель роботи медіа. Організації мають шукати нові способи заробітку, адже читачі бажають отримувати новини безплатно.

7. Контент важливий

Формат коротких новин не витіснить поглиблені матеріали, які збережуть свою популярність. Популярна блогерська платформа Medium підрахувала, що найуспішнішими були статті, які довші за 1600 слів. А ще популярний сьогодні стиль подання новин у вигляді списків не виключить інші формати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я