Субота, 25 Травня, 2024

Майбутнє подорожей

Майбутнє подорожей – це не літаки, кордони та митниці, а октогональна телефонна будка з гаджетом Oculus Rift всередині. Після підписання договору користувач одягає на себе окуляри віртуальної реальності, а асистент пропонує взятися за поручні та підготуватися до телепортації.

Ті, хто вже пережив подібне віртуальне переміщення, описують його так, ніби тривимірний фільм. Спочатку вони втрачають власне тіло, однак залишаються в тому ж приміщенні, де стоїть установка, – у готелі міста Балтимор. Після цього за секунду картинка змінюється пляжем на Гаваях, через що стає тепліше та відчувається волога океану. А ще через деякий час користувачі вже гуляють по Лондону.

Такі відчуття пропонує установка «Телепортер», яка є комбінацією окулярів віртуальної реальності Oculus VR DK2, бездротових навушників та знайомих за 4D-кінотеатрами елементів – вентиляторів, обігрівачів, установок генерації запаху, зволожувачів тощо. У сукупності вони дозволяють телепортувати людину будь-куди, хоча насправді вона не зрушує з місця. Ось так виглядає подібна віртуальна мандрівка:

Відеозйомку локацій (готелю Балтимора, гавайського пляжу та Лондона) виконує креативне агентство Relevent разом з фахівцями з компанії Framestore. Остання також працювала над комп’ютерними ефектами для фільму «Гравітація». А увесь проект спонсує мережа готелів Маріотт, яка планує встановити подібні телепортаційні кабінки в ще восьми містах США. Так вони хочуть показати, якими можуть бути мандрівки у майбутньому.

Окуляри для телепортації

Гаджет Oculus Rift є однією з основних частин усього проекту «Телепортера» і показує, як його можна використовувати по-новому. Адже зазвичай сферою роботи цього пристрою є комп’ютерні ігри.

Сам гаджет Oculus Rift є дітищем Палмера Лакі, 22-річного розробника, і фактично являє собою дисплей, який розміщується одразу перед очима користувача. Датчики відстежують переміщення та відповідним чином змінюють картинку. Проект зацікавив багатьох людей, тому збір грошей через Kickstarter пройшов вдало, а цього року Oculus викупила Facebook за $2 млрд.

Соцмережа планувала розширити сферу використання цих окулярів віртуальної реальності, однак ще до цього їхній потенціал виходив за рамки ігор. Наприклад, Марк Цукерберг колись назвав Rift «майбутнім комп’ютерів». Він стверджував, що «насичена віртуальна та доповнена реальність стане суттєвою частиною щоденного життя». Oculus Rift, наприклад, вже знайшов своє використання у архітектурі та лікуванні фобій.

На шляху до користувачів

Поки що вивчати можливості Rift можуть лише розробники – Oculus планує розпочати продажі споживацької версії своїх окулярів наприкінці 2015 року. Після цього представники компанії кажуть, що в розробників буде єдиний обмежувач – власна фантазія та технічні навички. При цьому не варто також забувати про бюджет – створення панорамних тривимірних відео, як для проекту «Телепортер», потребує досить великих сум. Представники Маріотт відмовилися назвати суму затрат.

Експерти вбачають у Oculus Rift великий потенціал

При цьому якщо Oculus Rift бачать як рішення для мандрівок, тоді готелі можуть втратити свій бізнес, адже користувачі будуть фізично знаходитися вдома. Однак сама мережа Маріотт не хвилюється про це.

«Ми не переймаємося цим питанням, – каже спікер мережі цих готелів Майкл Дейл. – Краща частина подорожей – занурення у культуру та зустрічі з людьми – ніколи не буде доступна у віртуальній реальності. Незалежно від розвитку технологій».

Представники мережі готелів кажуть, що з «Телепортером» користувачі зможуть точніше скласти уявлення про місце відпочинку. Адже сьогодні у них часто є лише рекламні фотографії, які статичні та оброблені у фоторедакторах, через що іноді створюється хибне уявлення. Тривимірна віртуальна мандрівка дозволить туристам оцінити, наскільки їм буде комфортно в тому чи іншому місці, і чи варто туди їхати фізично.

За матеріалами: Washington Post, Daily Mail

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися