Мавпи гризуть інтернет

Влада Індії запустила $18-мільярдний план інтернет-революції у провінційних областях, але не врахувала одного місцевого фактора – мавп. Тварини гризуть і рвуть оптоволоконні кабелі, а позбутися їх звичними методами неможливо, адже мавпи живуть у 3000-річних храмах міста Варанасі та є священними тваринами.

Японська мавпа гризе електричний кабель

Місто Варанасі – відома святиня для індусів, які приходять до нього помирати, щоб отримати прощення в іншому житті. У цьому населеному пункті також живуть сотні тисяч макак, яких годують релігійні фанати та волонтери. Однак цього тваринам мало, і вони також пробують живитися оптоволоконними кабелями на берегах річки Ганг.

«Ми не можемо перемістити храми в інше місце. Ми не можемо нічого міняти, все вже збудовано, – каже інженер одного з провайдерів Шрівастава. – Мавпи руйнують дроти та їдять їх». Інженер каже, що після приходу його компанії у цей регіон йому довелося ремонтувати кабелі вже через два місяця після їхнього прокладання.

Зараз фахівці шукають альтернативи, але виходів поки небагато. Адже Варанасі – це крупний мегаполіс з 2 мільйонами жителів. Він переповнений, і прокладати кабелі під землею не вийде. А якщо прогнати чи знищити мавп, тоді місто позбудеться туристів та відвідувачів храмів.

Варанасі колись було маленьким містом, але сьогодні це релігійний та діловий центр свого регіону

Проблем також додає брак електроенергії у віддалених регіонах країни. Через це неможливо налаштувати стабільну роботу точок доступу Wi-Fi у громадських місцях. Адже електрики вдень може не бути по кілька годин поспіль.

Політика проти тварин

Варанасі – це частина політичного плану індійського прем’єр-міністра Нарендри Моді, який прийшов до влади минулого травня. Його адміністрація розпочала програму з прокладання 700 тисяч кілометрів кабелів для широкосмугового інтернету. Вони мають за три роки вивести в Мережу близько 250 тисяч індійських сіл. А до 2020 року ці поселення повинні перетворитися на кластери на чолі з сотнею «розумних» міст. Таке інтенсивне поширення широкосмугового доступу має зрушити країну у бік цифрових технологій освіти та охорони здоров’я.

Варанасі стало першим містом з 2500 населених пунктів, де розгорнули публічні точки доступу Wi-Fi. Експерти індустрії передбачають, що доступність швидкого інтернету та поширення смартфонів означатиме, що третина індійців зможе працювати у Мережі до 2017 року. Сьогодні це лише 20% або 250 млн осіб.

Прихід доступного швидкісного інтернету стимулюватиме економіку держави. Це додасть до її внутрішнього валового продукту 1,6%, або $70 млрд за чотири роки, визначили в аналітичному агентстві McKinsey.

Глобальний інтерес

Будувати цифрову інфраструктуру в Індії допомагають світові бренди. До починання місцевої влади планує залучитися, наприклад, IBM. Постачальник мережевого обладнання Cisco Systems уже співпрацює над проектом у місті Вісахапатнам та створила захищену точку доступу Wi-Fi, яка має вижити в суворих місцевих умовах. А менша кількість дротів також означає менше проблем з мавпами.

Мавпи не лише гризуть кабелі, а й використовують їх як зручний транспорт

«Ми створили вуличні точки доступу Wi-Fi з урахуванням умов навколишнього середовища Індії, – розповідає голова індійського підрозділу Ciso Дінеш Малкані. – Проте ми не можемо передбачити, які перешкоди потрібно буде подолати в майбутньому».

За матеріалами: Reuters

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я