Механічні бджоли врятують людей та рослини

Мініатюрні механізми розміром з комаху зможуть замінити своїх природних прототипів і навіть розширити їхню функціональність. Учені з Гарвардського університету розробили механічну бджолу Robobee, яка зможе опилювати рослини, чим сприятиме їхньому розвитку, та брати участь у рятувальних операціях для пошуку та порятунку людей під час катаклізмів.

Розмір такої бджоли – як половина канцелярської скріпки

Це автономний пристрій, який зможе долати слабкий вітер та переносити корисний вантаж, наприклад, рослинний пилок. Для свого він використовує не гвинти, як літаки чи вертольоти, а крила, які приводяться в дію штучними м’язами. Це матеріали, які скорочуються при подачі на них напруги.

Робот вже літає, проте для його масового виробництва потрібно подолати багато технічних складнощів. Наприклад, для руху він все ще користується зовнішнім джерелом енергії. А координація тисяч подібних механізмів в один рій вимагає створення відповідного програмного забезпечення та бездротових засобів зв’язку.

Розробники кажуть, що можливість підіймати вантаж у вигляді пилка може дати людству час на вирішення проблеми вимирання бджіл, через яку страждають рослини, які немає кому опилювати. Проте вони наголошують, що це варто розглядати лише як тимчасове рішення і краще дізнатися, чому бджоли вимирають.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я