Субота, 13 Липня, 2024

Microsoft, Amazon, Google об’єднуються для боротьби з голодом

Звіти ООН показують, що кожної миті понад 20 млн людей не мають чого їсти, а 1,3 млрд – живуть за межею бідності, намагаючись на заробіток у $1,25 в день прогодувати себе та сім’ю. І хоча голод розвивається дуже повільно, якщо порівнювати з іншими катаклізмами, передбачити його дуже складно. Світовий банк, Червоний Хрест, ООН та інші міжнародні організації попрохали допомоги в ІТ-компаній у створенні штучного інтелекту для створення таких прогнозів. Microsoft, Amazon, Google об’єдналися в альянс для роботи над цим проектом.

Технологічні фірми розроблять пакет аналітичних моделей, який називається «Артеміс». Він використовує штучний інтелект і машинне навчання для визначення та передбачення в реальному часі виникнення проблем з їжею в країнах, що розвиваються.

Нова ініціатива, яку вперше представили наприкінці вересня, повинна дозволити діяти на випередження. Адже реагування на голод, що вже розпочався, означає багато втрачених життів. Предикативні моделі на основі зібраних даних дозволять приймати дії до того, як ситуація з продовольством перетвориться на кризу, коментують представники Світового Банку та ООН.

«Той факт, що мільйони людей, багато з яких діти, досі у XXI столітті страждають від великого недоїдання та голоду, є глобальною трагедією, – розповів президент Світового Банку Джим Йонг Кім. – Ми формуємо безпрецедентну глобальну коаліцію, щоб сказати: більше не буде».

Торік з голодом стикнулися понад 20 млн людей у Нігерії, Сомалі, Південному Судані та Ємені. Ще 124 млн людей живуть у постійному напруженні з поставками їжі та потребують негайної гуманітарної допомоги для виживання. Майже половина проживає в регіонах, охоплених бойовими діями.

Створювана система Famine Action Mechanism (FAM) надасть ранні попередження про розвиток продовольчої кризи, яка може перерости в голод. Це стане поштовхом для розгортання заздалегідь спланованих процесів втручання.

«Якщо ми зможемо краще передбачати, де та коли в майбутньому розпочнеться голод, ми зможемо реагувати раніше та ефективніше, – прокоментував президент Microsoft Бред Сміт. – Штучний інтелект та машинне навчання обіцяють значні можливості для передбачення та визначення ранніх ознак проблем з їжею, таких як неврожаї, засухи, природні катаклізми, конфлікти».

Спершу FAM розгорнуть у групі невеликих вразливих країн, однак у майбутньому система має отримати глобальне охоплення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися