П’ятниця, 12 Липня, 2024

Microsoft іде з ринку смартфонів

Експеримент вартістю $8 млрд добігає кінця. Microsoft, яка обіцяла у 2010 році перевернути ринок мобільного зв’язку, тихенько розпродала мобільні активи, разом з легендарним брендом Nokia, і скоротила тисячі співробітників, пише NV.UA.

Минулого тижня було продано Nokia разом з в’єтнамським заводом, на якому збиралися до недавнього часу телефони під цим брендом. А тепер Microsoft і зовсім розпрощалася зі своїм мобільним підрозділом. 1850 співробітників буде скорочено в процесі «оптимізації» підрозділу смартфонів.

NV.UA дослідила цю історію. У 2007 році голова Microsoft Стів Баллмер публічно висміяв тільки презентований iPhone компанії Apple. Але в наступні кілька років iPhone пережив кілька інкарнацій (3G, 3GS), ставши де-факто стандартом у мобільній індустрії та змінивши уявлення про смартфони.

Згодом з’явився Google зі своїм Android, а дві домінуючі до того мобільні платформи Symbian та Windows Mobile (дітище Стіва Баллмера) почали стрімко втрачати популярність. На початку 2010 року Microsoft заявила про «перезавантаження» мобільного Windows. Світу показали Windows Phone – мрію Стіва Баллмера про ідеальний телефон. Виробництвом перших моделей на Windows Phone займалися HTC і Samsung.

А потім підключилася Nokia, яка стала ключовим партнером Microsoft. Було прийнято рішення поховати Symbian, припинити розробку власної платформи Meego і замість неї перейти на Windows Phone. Частка Windows Phone на ринку смартфонів у 2012-2013 роках навіть досягала 3-4%. А в деяких країнах – до 10%.

У 2014 році Microsoft витратила $7,1 млрд на купівлю Nokia. У 2015 році Microsoft став випускати смартфони Lumia під власним брендом.

Але iOS, і Android пішли в різкий відрив як за функціональністю, так і за кількістю доступних додатків. Частка Windows Phone на світовому ринку стрімко скорочувалася, до кінця 2015 року вона скоротилася до рівня статистичної похибки.

Разом з тим у Microsoft почали готуватися до перепродажу Nokia. Минулого тижня Microsoft продав бренд Nokia фінської компанії HMD Global тайванському виробнику Foxconn. Сума угоди склала $350 млн.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися