Четвер, 13 Червня, 2024

Штучний інтелект у підручниках

Зі звичайним підручником у випадку, якщо чергова глава матеріалу виявилася незрозумілою, дитині доводиться самостійно розбиратися з цим. Однак студентам техаського міста Х’юстон цього року буде простіше навчатися, адже їм допомагатимуть самі підручники. У місцевому Університеті Райса вирішили додати книгам інтелекту та навчили їх адаптуватися до рівня знань читача.

Розробники цього проекту під назвою OpenStax кажуть, що подібні книги зі штучним розумом є першими подібними у світі та дозволять персоніфікувати уроки. Мета такого проекту – повніше розкрити книгу та переосмислити те, як учні навчаються за підручниками.

«Ми хочемо створити ідеальну книгу для кожного, – каже куратор цього проекту в університеті Річард Баранюк. – Ми хочемо отримати систему, яка перетворює читання книги на відкриття нових знань».

Адаптивні підручники

Проект OpenStax пропонує студентам набір онлайнових та паперових книг з різних предметів, серед яких економіка, біологія та історія. Науковці останні три роки відстежували поведінку учнів у 12 школах США та їхню взаємодію з книгами, а також результативність навчання.

Ці дослідження тепер використовуються для тренування алгоритмів машинного навчання, які допоможуть електронним підручникам від OpenStax адаптуватися до кожного користувача. Якщо виявиться, що читачу важко освоїти якусь тему, тоді книга покаже додаткові пояснення, надасть питання для практики та покаже споріднені теми для ліпшого розуміння.

Такі адаптивні книги також використовуватимуть відомий педагогічний прийом – повторення пройденого. Час від часу вони задаватимуть студентам питання з минулих тем для перевірки знань. Завдяки цьому учні ліпше закріплюватимуть матеріал, а алгоритми книг зможуть оцінити рівень знань та необхідність додаткового повторення чи вправ.

Проблема такої адаптивної методики навчання з електронними книгами в тому, що гаджети необхідно використовувати масово. «Університети просто не пристосовані для впровадження таких масштабних продуктів. Нам для цього потрібні стартапи, – зазначає співробітник Університету Пенсильванії Пітер Брусиловскі. Він також брав участь у розробці системи інтерактивного навчання ELM-ART. – Якщо все зробити правильно, адаптивні книги допоможуть навчатися швидше та краще».

Таке персоніфіковане навчання допоможе слабачкам освоїти складні теми та дасть їм час для розуміння процесів. При цьому сильні учні зможуть йти вперед без чекання, поки їх наздоженуть інші.

«Розумне» навчання набирає популярність

Подібний підхід, але в стаціонарній формі, використовується в школі каліфорнійського міста Редвуда. Учні щотижня працюють з комп’ютерною програмою, яка призначає їм домашні завдання та відслідковує успіхи. При цьому школярі самостійно обирають швидкість навчання. Завдяки такому підходу ця школа змогла увійти до 20 кращих навчальних закладів Каліфорнії.

Ідею з «розумними» електронними книгами OpenStax у Х’юстоні вважають перспективною в інших навчальних закладах. Один з них – комунальний коледж у Солт-Лейк-Сіті. У ньому навчається понад 60 тис. студентів, і він є найбільшим вищим навчальним закладом у штаті Юта. Його адміністрація хоче розгорнути книги OpenStax уже наступного навчального року з таких предметів, як політична наука, бізнес та математика.

Директор освітніх ініціатив цього коледжа Джейсон Пікаванс каже, що йому цікаво, наскільки збільшиться успішність студентів з такими «розумними» підручниками. «У нас дуже розрізнений склад студентів з точки зору їхнього навчального потенціалу, – каже він. – Вони потребують індивідуального підходу та репетиторства. Такі книги можуть їм це надати».

Проте деякі викладачі кажуть, що не варто переоцінювати значення подібних розробок, адже роль учителя не зменшується, і саме від нього залежить успішність впровадження таких «розумних» книг. Так вважає співробітник відділення штучного інтелекту британського Університету Сассекса Бен де Болай. «Якщо все, що нам потрібно, – це книги, тоді навіщо нам викладачі? – говорить він. – Зміни в навчанні роблять індивідуальне спілкування».

За матеріалами: New Scientist

 

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися