П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Microsoft розробила Windows 10Х – ОС для недорогих комп’ютерів

Microsoft завершила роботи над Windows 10Х – версією для підтримки сучасного «заліза», а саме – девайсів з двома екранами. Однак софтверний гігант скоригував плани і система також стала призначена для недорогих комп’ютерів.

Windows 10X оброблюватиме традиційні додатки Win32, додатки Univeral Windows Apps (UWP) та Progressive Web Apps (PWA). Усі вони працюватимуть в контейнерах – це має ізолювати програми одна від одної та зменшити значення вразливостей. У Microsoft кажуть, що додатки на Windows 10X працюватимуть переважно так само як на Windows 10 Home чи Professional.

Найпомітнішими відмінностями Windows 10X буде те, що іконки системного трею, аддони файлового менеджера, програми в автозавантаженні, хуки для захоплення миші та клавіатури для додатків в фоновому режимі не підтримуються. Також фонові додатки можуть зупинятися операційною системою. Також не працюватиме деяке програмне забезпечення, що потребує глибокого доступу до Windows, наприклад, системи античиту або антипіратства.

Windows 10X повинна була спершу вийти разом з двоекранним Surface Neo. За нинішнім планом система розрахована на доступні комп’ютери з одним екраном. Купити цю ОС у вигляді окремого дистрибутиву буде неможливо.

Перші апарати з Windows 10X з’являться у продажу навесні. Ці девайси будуть першочергово націлені на конкуренцію з пристроями на базі Google Chrome OS в навчальному секторі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися