Мікроботи покажуть адресу лікам

У будь-яких ліків є один великий недолік – вони діють не лише на хворі органи, а й на здорові, погіршуючи стан останніх. Для цього науковці розробляють методики адресної доставки медичних препаратів за допомогою мініатюрних ліків. І ці технології вже успішно проходять стадію практичних випробуваннях на живих істотах. Уперше мікроботи доставили вантаж із золотих наночасток до потрібного місця у шлунку піддослідної миші.

Мікромашини мають здійснити революцію в лікуванні багатьох хвороб. Наприклад, мікроботи зможуть плисти вздовж судин та ремонтувати їх. Поки що вчені випробовували їх на зразках тканин, але науковці Університету Каліфорнії та Берклі згодували піддослідній миші свою новітню розробку. Ці роботи живить шлунковий сік самої тварини, і тому вони можуть рухатися до місця ураження та вже там вивільнять свій вантаж з ліків. Завдяки цьому можна краще лікувати такі складні хвороби, як виразка, рак та гастрит.

Схематичне зображення нових мікроботів, які рухаються за принципом торпеди

Самі машини мають форму циліндра довжиною у 20 мікрометрів. Ззовні вони покриті цинком, який при контакті з кислотою шлунку вступає до хімічної реакції та генерує бульбашки. Вони проходять шлях всередині такого мікробота по спеціальному каналу та штовхають робота вперед, наче торпеду. Раніше подібні гаджети рухали різноманітні хімічні компоненти типу перекису водню, але вони токсичні та шкідливі для живих організмів.

Бульбашки здатні розганяти роботів до швидкості у 60 мікрометрів на секунду, що, за словами науковців, достатньо для потрапляння у заданий регіон тіла.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я