Субота, 9 Грудня, 2023

В Україні запустили першу електромаршрутку

 

Луцьк став першим містом в Україні, в якому маршрутний транспорт відмовляється від нафтового пального на користь електрики. Екологічний транспорт курсує за маршрутом №2, а проїзд у ньому коштує 1,5 грн. Крім іншого, в салоні є безоплатний 3G Wi-Fi, швидкість пересилання даних досягає 7 Мбіт/с, чого достатньо, щоб прослуховувати музику в потоці, передають «Волинські новини».

 

Над проектом електромаршрутки працювали більше року інженери підприємства-перевізника «Санрайз». Для живлення електродвигуна автобуса використовуються залізно-літієві батареї, ресурс яких становить близько 10 років. На повному заряді автобус може проїхати до 250 км. Щоб повністю відновити заряд батареї, знадобиться вісім годин, якщо заряджати їх від мережі 220 вольт. Від мережі в 360 вольт електромаршрутка зарядиться за п’ять годин.

В управлінні цей електротранспорт дещо простіший за дизельний аналог завдяки відсутності механічної коробки передач. Але прямо крутити колеса електродвигуном усе ж не вдалося – у маршрутці використано автоматична коробка передач на базі варіатора.

Вартості проекту розробники не розкривають, зазначаючи лише, що витрати на перетворення старої маршрутки в електротранспорт удвічі менше затрат на купівлю одного нового тролейбуса.

Поки це єдина електромаршрутка в Україні, однак у конструкторів великі плани. Наступною моделлю стане більший за розміром «Богдан».

 

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися