Неділя, 10 Грудня, 2023

Мікроскоп для смартфона дешевше $1

Тихоокеанська північно-західна лабораторія енергетики (PNNL) перетворила мобільники на інструмент для вивчення мікросвіту практично задарма. Вона розробила мікроскоп для смартфона, загальна ціна якого не перевищує $1.

Новинку вдалося створити за допомогою технології 3D-друку, з якою створили корпус пристрою у вигляді пластикової кліпси. Лінзою такого мікроскопа слугує невеличка скляна сфера, які зазвичай використовуються для світловідбивного маркування на злітних смугах аеропортів. Такий елемент можна легко придбати в інтернеті за ціною близько одного цента.

Товщина нового мікроскопа PNNL не перевищує товщину більшості чохлів для смартфонів, а сам гаджет легко налаштовується під камеру телефона. При цьому можна отримати збільшення порядка 1000х, чого цілком достатньо для розглядування клітин та спорів. Якщо ж взяти інші лінзи, тоді можна отримати менший рівень збільшення – лабораторія створила мікроскопи з 350х- і 100х-збільшенням. Перший, наприклад, можна використовувати для досліджень крові в польовій лабораторії, а другий підходить для навчальних цілей у школі.

Подібний мікроскоп може виготовити кожен, хто має доступ до тривимірного принтера: лабораторія відкрила файли для загального доступу.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися