Японці вже можуть з’їздити в магазин на роботаксі

Під час Олімпійських ігор у Токіо у 2020 році можна буде замовляти таксі без водія. Японська компанія Robot Taxi вже тестує подібний транспорт на дорогах загального користування. Користувачі вже можуть замовити робо-таксі для поїздки в магазин.

Компанія Robot Taxi – спільне підприємство розробника комп’ютерних ігор DeNA і компанії ZMP, що спеціалізується на випуску роботів. Партнери поставили перед собою завдання створити робомобілі й онлайновий сервіс для спортсменів і туристів, які приїдуть у Токіо. Їхнє таксі зв’яже транспортні вузли з олімпійськими об’єктами.

Під час нинішніх випробувань жителі міста Фудзісава, яке розташоване в 45 км від Токіо та має 420 тис. мешканців, зможуть викликати самокерований автомобіль-таксі за допомогою програми для смартфона і скористатися ним для поїздки в місцевий супермаркет і назад.

Основою роботаксі служить мінівен Toyota Estima, на який встановлюється стереокамера Robovision і система обробки даних. За словами розробників, вони готові співпрацювати і з іншими автовиробниками. Компанія не планує самостійно створювати автівки.