Субота, 20 Квітня, 2024

Мільйони водіїв поїхали швидше, бо Google узявся за світлофори

Google робить світлофори ефективнішими та менш дратуючими. Його штучний інтелект аналізує дані карт Google Maps, щоб запропонувати, як міста можуть регулювати роботу світлофорів, щоб скоротити час очікування водіїв та викиди. Компанія каже, що вже скорочує зупинки для мільйонів водіїв.

До рекомендацій стосовно світлофорів уже дослуховуються понад десять міст, включаючи Сіетл, Джакарту, Ріо-де-Жанейро та Гамбург. Проект аналізує дані користувачів Google Maps за допомогою алгоритмів штучного інтелекту та спочатку привів до налаштування часу на 70 перехрестях.

Джульєтт Ротенберг, провідний менеджер продуктів Google із кліматичного штучного інтелекту, приписує ідею проекту Green Light (зелене світло) дружині дослідника компанії, яка запропонувала її під час обіду близько двох років тому. «Коли ми оцінювали десятки ідей, над якими ми могли б працювати, це постійно піднімалося на вершину, — каже Ротенберг. – Був спосіб зробити це безпроблемним розгортанням у містах».

За допомогою даних від Карт Google може визначити час сигналу світлофорів та координацію на тисячах перехресть у кожному місті. Модель штучного інтелекту, яку розробили вчені компанії, може потім аналізувати моделі дорожнього руху за останні кілька тижнів і визначати, які освітлювальні прилади варто відрегулювати — переважно в міських районах. Потім він пропонує змінити налаштування, щоб зменшити кулькість зупинок руху. Фільтри в системі намагаються заблокувати деякі нерозумні пропозиції, наприклад ті, які можуть бути недружніми до пішоходів.

Відповідно до попереднього обліку трафіку Google до і після коригувань, перевірених минулого та цього року, його рекомендації щодо тайм-ауту світлофорів скорочують на 30 відсотків зупинки і 10 відсотків викиди для 30 мільйонів автомобілів на місяць.

Ці результати Google оголосив разом з іншими оновленнями проектів, які наявні дані та штучний інтелект для підвищення екологічної стійкості. Компанія розширює до Індії та Індонезії функцію економічної маршрутизації в Картах, яка спрямовує водіїв на дороги з меншим трафіком, а також представляє пропозиції маршруту польоту для авіадиспетчерів для Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та на північному заході Німеччини.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися