Четвер, 30 Травня, 2024

Міські аеротаксі в Європі стали ще на крок ближчими

Європейська Агенція безпеки повітряного руху (European Union Air Safety Agency, EASA) випустила нову інструкцію для сертифікації повітряних суден. Вона прокладає дорогу для комерційної роботи гібридних та електричних аеротаксі з можливістю вертикального злету (VTOL).

Нові правила EASA додають дві категорії сертифікації – базову та поліпшену. Обидві відносяться до класу невеликих літальних апаратів – такі перевозять до дев’яти пасажирів та важать до 3500 кг при повному завантаженні. Базова сертифікація вимагає лише, щоб літальний апарат мав можливість здійснювати контрольовану аварійну посадку. Цей термін також описується в правилах EASA. Поліпшена сертифікація вимагає, щоб літальний апарат міг також літати та безпечно приземлятися у тривалому режимі. Для комерційного аеротаксі потрібні обидва види сертифікації.

Виданий документ EASA поки не є поштовхом для повномасштабного запуску комерційних міських аеротаксі. Однак це крок, який дозволить зібрати необхідні дані та статистику надійності, а також напрацювати законодавчі норми для повноцінної комерційної роботи такого типу транспорту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися