П’ятниця, 21 Червня, 2024

Місто, де заборонений Wi-Fi

У цьому місті за включений смартфон або радіоприймач можна запросто потрапити до в’язниці. Але саме це зробило цей населений пункт настільки привабливим серед туристів, що місцеві жителі погрожують перекрити дорогу і не пускати відпочивальників. І це місто може стати єдиним порятунком для людей, які хворіють на електромагнітну надчутливість – хворобу нового століття, яку порівнюють із інвалідністю.

Мова йде про містечко Грін Бенк у Західній Вірджинії, яке стало знаменитим у світі завдяки тому, що в ньому немає радіовипромінювання від звичайних побутових приладів. Єдиним джерелом радіохвиль у радіусі десятка кілометрів є радіотелескоп:

Це надчутливе астрономічне обладнання, яке «дивиться» у космос та вивчає випущені далекими галактиками, пульсарами та іншими космічними об’єктами радіохвилі. Останні надзвичайно слабкі, і тому радіотелескоп необхідно точно калібрувати. Навіть слабкий Wi-Fi може збити коректні налаштування, адже смартфон чи точка доступу в мільярди разів ближчі за віддалені галактики. Тому той, хто активує в забороненій зоні будь-яке джерело випромінювання, ризикує відразу відправитися за ґрати – поліція патрулює околиці з радіопеленгатором.

Через роботу радіотелескопа в Грін Бенк немає мобільного зв’язку, телебачення та інтернету. Єдиний зв’язок з іншими населеними пунктами – через провідний телефон. Однак працювати із сучасними сайтами через комутоване діалап-підключення досить нестерпно. Адже, наприклад, одна сторінка Facebook «важить» близько 11-12 МБ – при ідеальному діалапі вона відкриватиметься близько 28 хвилин.

Саме місто досить просте – у ньому немає жодного ресторану, магазину або навіть аптеки. Уздовж єдиної вулиці розташувалися будинки всіх 147 жителів, майже половина з яких переселилися в Грін Бенк за останній десяток років.

Свою славу містечко отримало після того, як світ дізнався про новий тип алергії – на радіовипромінювання. Офіційна медицина не знаходить фактів, що б підтверджували її існування. Проте люди, які вважають себе хворими на неї, розповідають, що відчувають радіохвилі, і вони спричинюють їм страждання. У Франції, наприклад, суд призначив жінці через цю хворобу пенсію за інвалідністю в розмірі 800 євро щомісяця та звільнив від необхідності працювати.

У Грін Бенк вже переселилося більше 30 сімей, члени яких мають подібний стан. Потік туристів та втікачів від радіохвиль заважає планам вчених і старожилів, тому будівництво нових будинків всіляко гальмується. Про зведення готелю мова взагалі не йде, через що американські туроператори нарікають, що їх позбавляють можливості організувати вигідний бізнес.

За матеріалами: Washington Post

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися