Гаманці стають мобільними

Згідно з даними аналітичної компанії Juniper Research, у світі в кінці 2014 року налічувалося близько 100 мільйонів користувачів мобільних гаманців, а до 2016 року їхня кількість зросте вдвічі. Якщо раніше основним стимулом зростання були міжособистісні сервіси, то запуск таких сервісів, як Apple Pay, підштовхнув активність роздрібної торгівлі.

За розвитком індустрії оплати за допомогою смартфонів поки що без втручання спостерігають Visa і MasterCard, які, за великим рахунком, є головними держателями технологій, необхідних для мобільних гаманців. У платіжних сервісах транзакції відбуваються через прив’язані до гаманців банківські картки, а Visa і MasterCard паралельно значно успішніше просувають стандарти безконтактної оплати без всяких посередників. Це приводить до паралельного розвитку двох напрямків – банківських безконтактних платежів і мобільних гаманців, причому друге безпосередньо залежить від першого.

На сьогоднішній день у світі існує маса сервісів для оплати за допомогою смартфонів. Найбільшими серед них є Google Wallet, Apple Pay і Samsung Pay.