Четвер, 30 Травня, 2024

Мобільні оператори Європи масово вимагають від Google та інших техногігантів розділити вартість роботи мобільних мереж

Deutsche Telekom, Orange, Telefonica та 13 інших європейських телекомунікаційних провайдерів закликали, щоб техногіганти розділили витрати на мобільні мережі. Свій заклик вони аргументують енергетичною кризою та цілями ЄС щодо зміни клімату.

Наразі Європейська комісія готується отримати відгуки від обох сторін, перш ніж внести законодавчу пропозицію, яка може змусити технологічні компанії допомогти оплатити розгортання 5G і оптоволоконних кабелів у 27 країнах Європейського Союзу.

Сектор, який щорічно інвестує близько 50 мільярдів євро в інфраструктуру, потребує додаткового фінансування і терміново, йдеться в заяві керівників компаній.

«Витрати на планування та будівельні роботи зростають. Ціни на волоконно-оптичні кабелі, наприклад, зросли майже вдвічі в першому півріччі 2022 року. Подібним чином стрибки цін на енергію та інші ресурси також вдарять по сектору підключення, – кажуть вони. – Своєчасні дії є обов’язковими: Європа втратила багато можливостей, пропонованих споживчим інтернетом. Тепер вона повинна швидко нарощувати сили для епохи метавсесвіту.

Європейські телекомунікаційні оператори стверджують, що на американські технологічні фірми, такі як Google, Meta та Netflix від Alphabet, припадає більше половини інтернет-трафіку, і вони повинні нести частину витрат на модернізацію інфраструктури.

Серед інших підписантів під заявою – Vodafone, Bouygues Telecom, KPN, BT Group, TIM Group, Telia Company, Fastweb і Altice Portugal.

Представники технологічних компаній відхиляють таке прохання, заявивши, що вони вже інвестують в обладнання та технології для більш ефективної доставки контенту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися