П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Мобільні технології та соцмережі замінюють телефонні дзвінки

Підлітки відмовляються від мобільного телефонного зв’язку на користь соціальних мереж та додатків. Про це йдеться в дослідженні американського експерта Джейсона Діна. Він підкреслює: якщо поблизу є безплатна мережа Wi-Fi, смартфон без SIM-картки служить ідеальним засобом зв’язку для сучасних підлітків. Навіть перебуваючи в тому віці, коли телефонні дзвінки однаковою мірою важливі і для дорослих, і для дітей, лише деякі з останніх телефонують. Замість цього молоде покоління користувачів мобільних пристроїв воліє використовувати свій смартфон як планшет або стаціонарний комп’ютер – як засіб спілкування через інтернет.

В онлайн-спілкуванні використовуються імена користувачів, а не номери телефонів, і цей вид зв’язку має різні форми: текст, обмін миттєвими повідомленнями, чат, коментарі, аудіо та відео. Для підлітків 10-15 років, у яких далеко не завжди є навіть невелика сума грошей, важлива перевага такого способу спілкування – його безплатність. А ще одна велика перевага полягає в тому, що канали зв’язку, які доступні через мобільні додатки соціальних мереж, виконують подвійну функцію: вони дають можливість спілкуватися з іншими людьми і, що набагато важливіше, мають віртуальні простори, де можна зустрічатися зі своїми друзями.

Дослідник також виділяє п’ять платформ, якими користуються підлітки для спілкування:

  • Instagram – перевага віддається зображенням, а не словам, навіть для коментарів застосовуються смайлики;
  • Snapchat – анонімність, що досягається швидким автоматичним видаленням повідомлень і зображень. Проте є додатки, що дозволяють робити скриншоти;
  • Tumblr – платформа мікроблогів, яка підходить для розміщення та репосту зображень, повідомлень, жартів, до того ж їм можна давати назви. Сервіс дозволяє користувачеві залишатися анонімним;
  • Vine – відеосервіс мікроблогів Twitter подобається молодому поколінню, яке звикло до коротких розваг, що не вимагають тривалої концентрації уваги;
  • YouTube – незважаючи на свою давність за мірками сучасних підлітків (сервіс заснований більше десяти років тому), YouTube досі залучає молодих користувачів завдяки популярності ютуберів.

Дані опитування дітей 11-12 років у Великобританії однозначно вказують на зниження популярності телефонних дзвінків проти спілкування в соціальних мережах та інтернеті за допомогою мобільних пристроїв. Згідно з попередньою інформацією, 44% дітей у віці 11-12 років щодня розмовляють по телефону не більше п’яти хвилин; водночас 23% щодня витрачають більше 2 годин на обмін миттєвими повідомленнями в будні дні і 27% – у вихідні; 23% щодня проводять більше 2 годин на сайтах соціальних мереж у будні дні і 32% – у вихідні; 35% щодня користуються інтернетом зі своїх телефонів більше 2 годин.

Розглядаючи ці тенденції, автор закликає пам’ятати про величезну прірву у звичках серед підлітків у 13 і 18 років. П’ять років, що розділяють ці вікові групи, – це ціле покоління з точки зору розвитку мобільних технологій і соціальних мереж. Тим часом телефонні компанії вже давно спостерігають зниження доходів від звичайних дзвінків. Прихід же покоління, яке може не знати, як набрати номер, завдасть по телефонному зв’язку ще більшого удару, застерігає Дін.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися