Неділя, 26 Травня, 2024

Сам собі режисер: як і скільки заробляють власники каналів YouTube

Потенційні ведучі та креативні продюсери вже не так сильно прагнуть потрапити на великі телеканали. Їх більше приваблює YouTube, який дає не тільки абсолютну свободу в діях, але і можливість пристойно заробити.

Хоча YouTube на кілька десятиліть молодший за телебачення, зірки YouTube стають такими ж популярними, як і їхні колеги з ТБ. Онлайн-знаменитостей впізнають на вулицях, вони зустрічаються один з одним, їх обговорюють фанати. Зарплати «ютуберів» також часто знаходяться на одному рівні з доходами популярних телеведучих.

Абсолютним чемпіоном за популярністю на YouTube вважається швед Фелікс Арвід Ульф Чельберг, більше відомий під псевдонімом PewDiePie. Він заробив популярність смішними коментарями до комп’ютерних ігор, а також відеоколажами з них. На канал PewDiePie підписані близько 36,3 мільйонів користувачів відеопорталу. При цьому велика кількість із його глядачів є так званими «братанами» (bros), які дуже віддані своєму ватажку. Усе тому, що Чельберг приділяє велику увагу своїм фанатам: регулярно відповідає на питання, вступає в дискусії і влаштовує зустрічі в реальному житті. Заробіток цього відеоблогера, за оцінками аналітичного агентства SocialBlade, лежить у діапазоні $1,6–16,6 мільйонів.

Багато користувачів переглядають YouTube задля розваги, і тому на цьому сервісі популярні ведучі подібних гумористичних каналів. Американка Дженна Марблс зняла в середині нульових вірусне відео «Як змусити людей думати, що ти красива». Тепер вона – визнана комедійна зірка YouTube, яку дивляться більше 15 мільйонів глядачів. За оцінками фахівців, дохід Дженни становить близько 350 тисяч доларів на рік за мінімальними оцінками або $4,3 за максимальними оцінками.

Відомий на YouTube під ніком CaptainSparklez 22-річний американець Джордан Марон заробляє від $174 тис. до $1,76 млн – залежно від оцінок. Його відео спеціалізуються на стилі «давайте пограємо» та музичних сумішах. Близько 8 мільйонів глядачів регулярно дивляться його відео, а пародія «Помста» у стилі Minecraft на пісню Usher DJ Got Us Fallin’ in Love зібрала 143 мільйони переглядів.

Відео з Minecraft, а також популярної гри World of Warcraft викладають на каналі BlueXephos. Це основний майданчик для групи британських коментаторів Yogscast, які мають 6,75 млн глядачів. Вони генерують 2,38 мільярди переглядів, що конвертується в заробіток у розмірі $195 тис. – $1,93 млн.

BlueXephos відомі не лише своїми відео. Засновники цього каналу Льюіс Бріндлі та Саймон Лейн використовують свою популярність для проведення різноманітних благодійних ініціатив: Oxfam, Little People UK, GamesAid, SpecialEffect, War Child.

Ось 5 відеоблогерів, які заробляють на YouTube найбільше:

Назва каналу YouTube Щорічний заробіток: мінімальна оцінка Щорічний заробіток: максимальна оцінка
PewDiePie 2,1 млн 17,2 млн
Smosh 620 тис. 5,2 млн
RayWilliamJohnson 110 тис. 970 тис.
Nigahiga 190 тис. 1,6 млн
Justin BieberVEVO 580 тис. 4,8 млн
Blue Xeophos 380 тис. 3,2 млн
Tobuscus 110 тис. 930 тис.
Toby Games 220 тис. 1,9 млн
ERB (Epic Rap Battles in History) 2900 тис. 2,4 млн


Як заробляють на YouTube

Зазначені вище суми заробітків відеоблогерів – «чисті» гроші, які вони отримують «на руки» після вирахування комісії YouTube за показ реклами. Остання складає 45%.

Підключити партнерську програму Youtube Partners може будь-який власник каналу після того, як кількість його зареєстрованих глядачів перевищить мінімально встановлену кількість.

Google, якому належить YouTube, продає рекламу і розміщує її на завантажених користувачами відео, показуючи її в середньому раз на 10 переглядів. Кожен канал на YouTube має CPM – це медіапоказник вартості тисячі переглядів. Вона сильно варіюється залежно від контенту і популярності відеоблогера – від $0,5 до $10. Саме з цих грошей YouTube забирає свою комісію 45%.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися