Понеділок, 15 Квітня, 2024

Мобільники навчаться заліковувати розбиті екрани

Про Samsung Galaxy S8 жартують, що в нього екран від краю до краю, щоб дисплей гарантовано розбивався під час падіння. Але хіміки з Каліфорнійського університету в Ріверсайді працюють над тим, щоб ця реальність перетворилася дійсно на жарт. Вони створили скло, яке здатне «залікувати» майже будь-які пошкодження, навіть якщо його розірвати навпіл. Новий матеріал також може проводити електрику, що дозволяє використовувати його як дисплей для смартфонів.

Головний автор дослідження Чао Ван розповів, що матеріал відмінно себе проявляє в тестах на стійкість до подряпин і порізів. Якщо його розірвати навпіл, то на повне відновлення піде менше доби. Він також може розтягуватися в 50 разів від початкової довжини.

В основі матеріалу лежить тип нековалентного зв’язку, відомий як іон-дипольна взаємодія. Якщо він пошкоджений або розірваний, іони і молекули притягуються один до одного, відновлюючи поверхню.

«Може скластися враження, що самовідновлювані матеріали можуть бути застосовні лише в далекому майбутньому, але я впевнений, що вони скоро з’являться в мобільних телефонах. Протягом трьох років вони надійдуть на ринок і змінять наше повсякденне життя», – каже Ван.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися