Гаджети після 14 нанометрів

Уже до кінця цього року виробники отримають перші процесори Intel нового покоління Broadwell. Вони вирізняються тим, що стануть першими «каменями», які будуть вироблятися не за 22-, а за 14-нанометровою технологією. Споживачам це принесе багато переваг, про які представники Intel розповіли в ході конференції Hot Chips.

Intel стала першою компанією, яка почала масове виробництво продукції на базі 14-нанометровій технології. Корпорація використовує друге покоління транзисторів Tri-Gate (FinFET), які забезпечують кращі показники продуктивності, енергоспоживання, щільності розміщення та вартості на один транзистор. Так мікросхеми Broadwell порівняно з чіпами попереднього покоління при порівнюваній швидкодії будуть розсіювати вдвічі менше тепла, що збільшить час автономної роботи мобільних пристроїв.

Первістками лінійки Broadwell стануть чіпи Core M, які сумістили в собі не лише зменшені за розмірами транзистори, але й нову архітектуру. Завдяки цьому на прилавках з’являться комп’ютери в нових формфакторах і з недоступними раніше характеристиками. Наприклад, на основі Broadwell можна будувати портативні гаджети «два в одному» з товщиною корпуса близько 9 мм і з пасивною системою охолодження (без вентилятора).

Еволюція пристроїв завдяки новим процесорам: у 7 разів поліпшена графіка, удвічі збільшилась автономна робота, товщина зменшилась від 26 мм до 7,2 мм

Intel додає, що 14-нанометровий техпроцес буде використовуватися при виробництві чіпів для мобільних пристроїв, персональних комп’ютерів, серверів та «інтернету речей». Перших гаджетів з новими процесорами варто очікувати вже на початку наступного року.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я