На 25 кг легше: NASA показало, у чому люди ходитимуть після повернення на Місяць

Новий сафандр, створений приватною компанією Axiom Space для NASA, розроблений таким чином, щоб витримувати суворі умови на південному полюсі Місяця

Уже за кілька років в рамках місії Artemis людина має знову висадитися на Місяць, і, можливо, ще за кілька десятиліть на супутнику з’явиться постійне поселення. Для реалізації такого плану потрібні скафандри, і NASA представила свою останню розробку. Скафандр, розроблений для місій на Місяць “Артеміда”, набагато легший за той, який носили астронавти Аполлона в 1970-х роках, і забезпечує більший діапазон рухів.

«У нас не було нового костюма після костюмів, які ми розробили для космічної станції, і ці костюми зараз використовуються на космічній станції — отже, протягом 40 років ми використовували той самий костюм, заснований на цій технології», – сказала Ванесса Вайче з Космічного центру Джонсона NASA в Х’юстоні, штат Техас, на прес-конференції 15 березня.

Новий сафандр, створений приватною компанією Axiom Space для NASA, розроблений таким чином, щоб витримувати суворі умови на південному полюсі Місяця, де середня температура становить близько -13 градусів Цельсію, але може опускатися на сотні градусів нижче в кратерах, які знаходяться в постійній тіні.

Він також матиме покращену мобільність порівняно з попередніми скафандрами. Новинка важить 55 кілограмів – приблизно на 25 кілограмів легше, ніж скафандри, які носили астронавти Аполлона.

Новинка також матиме більше рухливих з’єднань для більшого діапазону рухів. Оскільки костюм має так багато з’єднань, його нелегко вдягати та знімати. Щоб одягнути його, астронавтам потрібно буде пролізти через люк у задній частині скафандра.

Костюм також має панель із ліхтарями над шоломом для роботи в умовах слабкого освітлення, а також камеру високої чіткості, щоб інші могли спостерігати за тим, що роблять астронавти.

На фотографіях, опублікованих Axiom Space, зображено костюм із чорним зовнішнім шаром, розроблений Естер Маркіз, дизайнером костюмів із науково-фантастичного серіалу Apple TV+ «Для всього людства» у фірмових кольорах Axiom. Костюми, які носитимуть на Місяці, будуть білими, щоб відбивати тепло та підтримувати астронавтам належну температуру.

Якщо все піде за графіком, місія NASA Artemis 3 висадить на Місяць астронавтів у 2025 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я